NIEDZIELA, 14.05.2023

1. W naszym kościele są już zainstalowane relikwie (fragment kości) św. biskupa Stanisława, męczennika. Relikwie posiadają certyfikat autentyczności z Katedry Wawelskiej, dlatego można je publicznie adorować.
  2. Dziękujemy o. Adamowi Zwierzowi, ks. Markowi Grzegrzułce, ks. Mariuszowi Kowalskiemu, Siostrom Kapucynkom, Panu Kościelnemu, Asyście Kościelnej, lektorom i ministrantom za wszelką pomoc i zaangażowanie w przebiegu Uroczystości Odpustowej. Dziękujemy p. Sabinie za ciasta dla kapłanów z dekanatu.
  3. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana, patrona Polski i metropolii warszawskiej, a w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  4. W najbliższy piątek po Mszy Świętej wieczornej i nabożeństwie majowym zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne. Prosimy, aby na piątek młodzież wybrała imię patrona, a także świadka (świadek musi spełniać takie wymagania jak chrzestny).
  5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Świętej wieczornej. Dziękujemy mieszkańcom wiosek za odmawianie Litanii Loretańskiej przy kapliczkach.
  6. Do końca maja trwa zbiórka ofiar do skarbony na budowę kapliczki MB Siennickiej.
  7. Zachęcamy do udziału w akcji honorowego krwiodawstwa w niedzielę, 21 maja w godz. 9.00 – 13.00. Ambulans będzie zaparkowany obok Przychodni. Należy spożyć lekki posiłek i mieć ze sobą dokument tożsamości.
  8. W czwartek, 8 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). O budowę ołtarza w tym roku prosimy:
    - ołtarz I - szy (u pp. Grzegrzułków) – Siennica, ul. Mińska (od kościoła do Pogorzeli),
    - ołtarz II-gi (na schodach starego Urzędu Gminy) – Siennica, ul. Modrzewiowa, Konopnickiej, Sosnowa oraz Strażacy,
    - ołtarz III-ci (u pp. Kuciów) – Pogorzel,
    - ołtarz IV-ty (przy krzyżu obok Ośrodka Zdrowia) – Gągolina.
  1. Zapowiedzi - do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
    - Przemysław Wąsik, kawaler z Parafii Huta Mińska i Aneta Osica, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź II-ga),
    - Kamil Adam Smalec, kawaler z Parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli i Mariola Wróblewska, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź II-ga),
    - Łukasz Kosiorek, kawaler z Parafii Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim i Marta Cegiełka, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź I-sza),
    - Adrian Całka, kawaler z Parafii tutejszej i Natalia Zwierz, panna z Parafii Wielgolas (zapowiedź I-sza)
    Młodych polecamy modlitwom Parafian. Gdyby ktokolwiek znał przeszkody zachodzące między tymi narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić miejscową Kancelarię Parafialną.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy:
śp. Wiesława Stojaka z Gołębiówki,
śp. Zbigniewa Kobusa z Lasomina,
śp. Ryszarda Staniszewskiego z DPSu w Drożdżówce.
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…