NIEDZIELA, 07.05.2023

1. Dzisiaj o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta zbiorowa za zmarłych na naszym cmentarzu. Po Mszy Świętej można zgłosić do kapłanów nowe pomniki do poświęcenia. Dzisiaj nie będzie Mszy Świętej wieczornej w kościele.
  2. Gościmy w naszej Parafii o. Adama Zwierza, kapucyna pochodzącego z Siennicy. Ojciec Adam głosi dzisiaj kazania i odprawi Mszę Świętą na cmentarzu, a jutro przewodniczyć będzie Sumie i Procesji Odpustowej o 11.00.
  3. W poniedziałek, 8 maja w naszej Parafii obchodzimy Uroczystość Odpustową ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze Święte będą sprawowane o 7.00, 9.00, 11.00 (Suma i procesja), 18.00. Zachęcamy do Spowiedzi i Komunii Świętej w dniu Odpustu.
  4. Jutro w czasie Sumy Odpustowej o godz. 11.00 ojciec Adam dokona instalacji relikwii św. Stanisława BM w bocznej nawie. Relikwie I-szego stopnia (fragment kości) zostały przywiezione z Katedry na Wawelu i zostaną umieszczone w 500-letnim relikwiarzu należącym do naszej Parafii, który został odrestaurowany w ostatnim czasie. Serdecznie dziękujemy s. Magdalenie Cieślak, jadwiżance pochodzącej z Siennicy,
    a obecnie posługującej w Katedrze na Wawelu, za pomoc
    i życzliwość w przekazaniu relikwii dla naszej Parafii.
  5. Jutro na godz. 11.00 na Sumę i procesję zapraszamy tradycyjną asystę kościelną (baldachim, feretrony, różaniec).
  6. W poniedziałek z racji na Uroczystość Odpustową Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. Zapraszamy od wtorku według stałego porządku.
  7. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Świętej wieczornej. Dziękujemy mieszkańcom wiosek za odmawianie Litanii Loretańskiej przy kapliczkach.
  8. Wspólnota Kół Różańcowych zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy dn. 3 VI (sobota) - wyjazd o godz.4.30. Zapisy w Kołach lub tel. 695 750 085.
  9. W poniedziałek, 19 czerwca na Mszy Świętej wieczornej gościć będziemy J. E. Ks. Bpa Romualda Kamińskiego, który udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania.
  10. Zapowiedzi - do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

- Mateusz Piotr Kowalski, kawaler z Parafii Starogród i Daria Podobas, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź II-ga),

- Tobiasz Rutkowski, kawaler z Parafii tutejszej i Aleksandra Filipiak, panna z Parafii św. Michała Arch. w Mińsku Maz. (zapowiedź II-ga),

- Rafał Pytkowski, kawaler z Parafii Wiśniew i Kamila Sylwia Domańska, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź II-ga),

- Przemysław Wąsik, kawaler z Parafii Huta Mińska i Aneta Osica, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź I-sza),

- Kamil Adam Smalec, kawaler z Parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli i Mariola Wróblewska, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź I-sza).

Młodych polecamy modlitwom Parafian. Gdyby ktokolwiek znał przeszkody zachodzące między tymi narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić miejscową Kancelarię Parafialną.