Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA, 30.04.2023

 1. Jutro rozpoczynamy maj, który tradycyjnie poświęcony jest Matce Bożej. Nabożeństwa majowe będą sprawowane w tym roku po Mszy Świętej wieczornej (zarówno w dni powszednie, jak i w niedziele).
 2. Jutro pierwszy poniedziałek miesiąca. Tradycyjnie tego dnia o godz. 17.20 odczytamy imiona osób z wypominek rocznych, a następnie o godz. 18.00 odprawimy w ich intencji Mszę Świętą.
 3. W środę, 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski (święto nakazane). Msze Święte będą sprawowane według układu niedzielnego, czyli o 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Tego dnia na Mszę Świętą o godz. 12.30 zapraszamy maturzystów, których polecimy opiece MB Siennickiej na czas egzaminów i życiowych wyborów. Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych z okazji święta.
 4. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano podczas Mszy Świętej o 7.00, oraz po południu od 17.00 do 18.00. Po Mszy Świętej porannej odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa, a od 17.00 do 17.55 zapraszamy na adorację w ciszy. Przypominamy, że w pierwsze piątki miesiąca Kancelaria Parafialna jest nieczynna z racji na spowiedź.
 5. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca, a w naszej Parafii dzień Matki Bożej Siennickiej. Tego dnia Msza Święta o godz. 7.00 rano sprawowana będzie jako wotywna ku czci Siennickiej Pani z możliwością spowiedzi. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu w ołtarzu z cudownym wizerunkiem do godz. 9.00. Zachęcamy do zapalania świec prośby pod obrazem.
 6. W najbliższą sobotę odbędzie się egzamin dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania (z trzeciej, ostatniej części katechizmu). Zapraszamy dziewczęta na 9.30, a chłopców na 11.00.
 7. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna w dniach: 1 maja (poniedziałek), 3 maja (środa) i 5 maja (pierwszy piątek). Natomiast 2 maja (wtorek), 4 maja (czwartek) i 6 maja (sobota) będzie czynna według stałego porządku.
 8. W przyszłą niedzielę, 7 maja o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta na Cmentarzu Parafialnym w intencjach zbiorowych, po której będzie możliwość zgłoszenia nowych pomników do poświęcenia. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy Świętej o 18.00 w kościele.
 9. Intencje do modlitwy różańcowej na miesiąc maj: intencja papieska - módlmy się, aby wspólnoty kościelne każdego dnia odkrywały misję ewangelizacyjną i służyły potrzebującym na świecie; intencja parafialna -  o żywą wiarę i Dary Ducha Św. dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia sakramentów świętych Eucharystii i Bierzmowania.
 10. Informacja dla wyjeżdżających na 3-dniową  wycieczkę do Elbląga: w niedzielę, 7 maja po Mszy św. o godz. 9.00 będzie możliwość wpłaty zaliczki w wysokości -330,00zł.
 11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  - Mateusz Piotr Kowalski, kawaler z Parafii Starogród i Daria Podobas, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź I-sza),
  - Tobiasz Rutkowski, kawaler z Parafii tutejszej i Aleksandra Filipiak, panna z Parafii św. Michała Arch. w Mińsku Maz. (zapowiedź I-sza),
  - Rafał Pytkowski, kawaler z Parafii Wiśniew i Kamila Sylwia Domańska, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź I-sza).
  Młodych polecamy modlitwom Parafian. Gdyby ktokolwiek znał przeszkody zachodzące między tymi narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić miejscową Kancelarię Parafialną.
 12. W tym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy:
  † Czesława Domańskiego z Siennicy
  † Jana Kubowiaka z Drożdżówki
  † Zdzisława Lipiaka z Mińska Maz.
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…