NIEDZIELA, 16.04.2023
Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego, uroczystość o którą prosił sam Pan Jezus w czasie objawień, które miała św. siostra Faustyna. Dzisiaj będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 17.55. Na początku adoracji odmówimy Koronkę i Litanię do Miłosierdzia Bożego. Przed kościołem prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Caritas.
  2. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy dzisiaj odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele wobec Najświętszego Sakramentu lub przechowywanego w tabernakulum (DPA 12.01.2002). Oprócz nabożeństwa warunkami zwyczajnymi do uzyskania odpustu są: stan łaski uświęcającej (bycie po spowiedzi), przyjęta dzisiaj Komunia Święta, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, modlitwa w intencjach polecanych przez Ojca Świętego. Odpust można ofiarować za siebie lub za jedną osobę zmarłą.
  3. W środę Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
  4. W związku ze zbliżającymi się uroczystościami 400 lat obecności Matki Bożej Siennickiej na naszej ziemi, planujemy aby obchody rozpocząć od wybudowania kapliczki w miejscu rozpoczęcia się kultu, czyli w pobliżu posesji, gdzie obecnie znajduje się Dom Zakonny Sióstr Kapucynek. Dziękujemy Siostrom Kapucynkom za użyczenie placyku przy ulicy na budowę. W centralnym miejscu kapliczki umieścimy mozaikę Siennickiej Pani. Pod obrazem MB Siennickiej w kościele znajduje się skrzynka, do której można złożyć dobrowolną ofiarę - „cegiełkę” na tę budowę (zbiórka potrwa do końca maja). Poszukujemy chętnego murarza, brukarza i osobę zajmującą się ogrodzeniami do pomocy przy tych pracach. Ochotników prosimy o kontakt z księdzem Piotrem.
  5. Tegoroczny XI Zjazd Kół Różańcowych odbędzie się w Radzyminie, wyjazd z naszej Parafii 29.04.2023 (sobota) o godz. 9.00 z parkingu przed kościołem. Zapisy w Kołach Różańcowych lub telefonicznie: 695 750 085. Serdecznie zapraszamy.
  6. Ksiądz Krzysztof, przełożony naszego Seminarium Duchownego, który pomagał nam w czasie Triduum i Świąt Wielkanocnych serdecznie zaprasza młodzież męską na dni otwarte i wyjazdy z naszymi klerykami. Szczegóły na stronie 1 naszej gazetki.
  7. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.
  8. Zapowiedzi – do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: - Seweryn Jurkowski, kawaler z Parafii tutejszej i Klaudia Adamiec, panna z Parafii Kiczki (zapowiedź II-ga). Młodych polecamy modlitwie. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między nimi zobowiązany jest powiadomić miejscową Kancelarię Parafialną.