NIEDZIELA, 09.04.2023
Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Msze Święte:
- Niedziela Wielkanocna: 6.00 (Rezurekcja), 9.00, 11.00 (dla dzieci), 12.30, 18.00.
- Poniedziałek Wielkanocny: 7.00, 9.00, 11.00 (dla dzieci), 12.30, 18.00.

1. Wyrażamy wdzięczność ks. dr Krzysztofowi Bodeckiemu z naszego Seminarium Duchownego, który nam pomagał w Wielkim Tygodniu. Bóg zapłać strażakom i policjantom za zabezpieczenie trasy Drogi Krzyżowej w zeszły piątek i dzisiejszej Procesji Rezurekcyjnej. Dziękujemy również strażakom za ich asysty przy Grobie Pańskim. Dziękujemy serdecznie Siostrom Kapucynkom, panom: Ryszardowi Łubkowskiemu, Sławomirowi Czerniakowi, Pawłowi Lasykowi, Kazimierzowi i Tadeuszowi Frelkom, Marcinowi Górce i młodzieży oazowej za budowę Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękujemy również Panom, którzy uprzątnęli teren wokół Plebanii.
  2. Przez cały tydzień przeżywać będziemy oktawę Wielkanocy. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny na każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd aspersji, czyli pokropienia wiernych przez kapłana wodą święconą. W piątek z racji oktawy nie obowiązuje nas post.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Tego dnia będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 17.55. Na początku adoracji odmówimy Koronkę i Litanię do Miłosierdzia Bożego.
  4. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. W tym tygodniu wpłynęły ofiary z Siennicy z ulic: Czarnockiego, Dworkowej, Starowiejskiej, Malowniczej, Strażackiej, Wierzbowej, Kwiatowej, Agawy, a także z Zalesia.
  5. W środę księża udadzą się na Wawel, aby na grobie św. Stanisława BM sprawować Mszę Świętą w intencji naszej Parafii i odebrać relikwie naszego patrona, które zostaną umieszczone w naszym kościele. Dziękujemy s. Magdalenie Cieślak, jadwiżance, pochodzącej z naszej Parafii za jej pomoc. W związku z tym wydarzeniem Kancelaria Parafialna tego dnia będzie nieczynna.
  6. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.
  7. Zapowiedzi – do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

- Łukasz Sasin, kawaler z Parafii Parysów i Julia Gabriela Budzyńska, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź II-ga)

- Paweł Krzysztof Sęktas, kawaler z Parafii Kuflew i Wiktoria Orłowska, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź II-ga).

- Seweryn Jurkowski, kawaler z Parafii tutejszej i Klaudia Adamiec, panna z Parafii Kiczki (zapowiedź I-sza)

Młodych polecamy modlitwie. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między nimi zobowiązany jest powiadomić miejscową Kancelarię Parafialną.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy:
śp. Tadeusza Gańkę z Siennicy
śp. Krzysztofa Stanisława Słodownika z Łękawicy
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…