6 niedziela zwykła - 17.02.2019

Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.

1. Zapraszamy licealistki i studentki na relację ze Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Relację poprowadzi p. Patrycja Michońska – Dudek, dziennikarka Radia Plus. Relacja odbędzie się dzisiaj w Dworku Przylesie o godz. 15:10.
  2. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
  3. W piątek z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża Franciszka.
  4. Po zimowej przerwie powracamy do stałego porządku spotkań grup duszpasterskich dzieci i młodzieży. Zbiórki Liturgicznej Służby Ołtarza odbywają się w soboty o godz. 9:00.
  5. Spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca w niedzielę 24 lutego po mszy świętej o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy.
  6. Kurs przedmałżeński w parafii w Latowiczu rozpocznie się 27 lutego o godz. 18:00.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
  8. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą.