NIEDZIELA, 26.03.2023

1. Zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne. Serdecznie dziękujemy:

- ks. Marcinowi Bodziakowi za wygłoszone katechezy,
- księżom spowiednikom, którzy pomimo posług w swoich Parafiach, pomagali nam w spowiadaniu na wszystkich Mszach Świętych przez dwa dni,
- paniom za przygotowane posiłki i dostarczone ciasta dla księży spowiedników i rekolekcjonisty,
- dyrekcjom, nauczycielom i pracownikom szkół w Siennicy, Żakowie i Nowej Pogorzeli za pełną życzliwości współpracę przy katechezach dla dzieci,
- Siostrom Iwonie i Joannie oraz Panu Kościelnemu za pełne poświęcenia prace w tym czasie,
- ale przede wszystkim Wam, którzy bardzo licznie uczestniczyliście w Mszach Świętych i skorzystaliście z Sakramentu Spowiedzi. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Dziękujemy za świadectwo wiary i pobożności.

1. W zakrystii można jeszcze dzisiaj zapisywać chorych przebywających w domach. Kapłani z posługą sakramentalną odwiedzą ich w najbliższy poniedziałek (wioski) oraz w najbliższą środę (Siennica). Wizyty rozpoczniemy od godz. 9.30. Prosimy dwóch panów o wożenie księży. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 odprawimy Mszę Świętą w DPSie w Drożdżówce.
  2. W najbliższy piątek zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, która połączona będzie z Drogą Krzyżową ulicami Siennicy. Po Eucharystii wyruszymy w prawo ul. Mińską, następnie ul. Ogrodową, Nową, Akacjową. Nabożeństwo zakończymy na Cmentarzu Parafialnym. Prosimy, aby zabrać ze sobą znicze, które będziemy nieśli zapalone w czasie nabożeństwa, a po zakończeniu będziemy mogli je ustawić na grobach naszych bliskich. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci o 16.30.
  3. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca, a w naszej Parafii także dzień Matki Bożej Siennickiej. Tego dnia Msza Święta o godz. 7.00 rano sprawowana będzie jako wotywna ku czci Siennickiej Pani w intencjach zbiorowych. W czasie Mszy Świętej będzie możliwość spowiedzi wynagradzającej Sercu NMP. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu w ołtarzu z cudownym wizerunkiem MB Siennickiej do godz. 9.00. Zachęcamy do zapalania świec prośby pod słynącym cudami wizerunkiem MB Siennickiej.
  4. Przypominamy o zbiórce jajek na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Można je przynosić w godzinach pracy Kancelarii Parafialnej na Plebanii do najbliższej soboty.
  5. Trwa zbiórka ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego. Wpłynęły nowe ofiary ze Swobody, Starego Domu Nauczyciela w Siennicy, Żakówka, Siennicy (ul. Zachodniej i na Wzgórzu), Siennicy (ul. Akacjowej), Świętoch, bloku przy ul. Akacjowej w Siennicy, Siennicy (ul. Mińskiej od kościoła do ronda i Bankowej), Żakowa, Dąbrowy, Bud Łękawickich, Siodła, Siennicy (ul. Kołbielskiej), Łękawicy, Bestwin, Lasomina, Siennicy (ul. Słonecznej), Gągoliny, Nowodzielnika, Nowego Zalesia. Bóg zapłać!
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Na każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia palm. Na godz. 11.00 zapraszamy dzieci i prosimy, aby wyjątkowo na początku Mszy Świętej ustawiły się przed wejściem głównym do kościoła – procesyjnie wniesiemy palmy.
  7. Dobiega końca planowana renowacja ram dwóch obrazów – Wniebowstąpienia Pańskiego oraz świętego biskupa Stanisława. W związku z tym w przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów renowacji.
  8. Bóg zapłać Panom za sobotnie prace przy murze kościelnym od strony Przedszkola.
  9. Zbliżamy się do świąt wielkanocnych. Zwracamy się z prośbą do sołtysów i radnych o zgłoszenie wiosek w których ma odbyć się święcenie pokarmów. Prosimy uczynić to do środy włącznie u księży w zakrystii, kancelarii lub e-mailowo: piotrek.siennica@wp.pl Przy zgłoszeniu prosimy podać adres, gdzie ma się odbyć obrzęd poświęcenia.
  10. Na tablicy ogłoszeń wywieszony jest grafik adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Zachęcamy Koła Różańcowe i grupy modlitewne do wpisywania się.
  11. W przyszłą niedzielę w 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II organizujemy wyjazd na Marsz Papieski. Wyjazd z naszej Parafii o godz. 10.00, procesja rusza w Warszawie o 11.30, a następnie o godz. 12.30 będzie odprawiona Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Zapisy do czwartku włącznie w zakrystii i Kancelarii Parafialnej.
  12. Intencje różańcowe na miesiąc kwiecień: Intencja  Papieska - Módlmy się o budowanie kultury pokoju i niestosowanie przemocy poprzez ograniczenie dostępu do broni dla państw i obywateli. Intencja parafialna - O łaskę nawrócenia zatwardziałych grzeszników i prześladowców Kościoła.
  13. W Niedzielę Palmową sąsiednia Parafia Grzebowilk zaprasza na Misterium Męki Pańskiej o godz. 15.00.
  14. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.
  15. W tym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Barbarę Sikorską z Warszawy. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…