Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA, 19.03.2023

 1. Od dzisiaj w naszej Parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne – parafialne i szkolne. Dla dorosłych i uczniów starszych poprowadzi je ks. Marcin Bodziak, teolog duchowości, a dla uczniów młodszych i przedszkolnych ks. Piotr, nasz wikariusz. Program rekolekcji znajduje się na stronie 1 naszej gazetki i na stronie internetowej Parafii (pod ogłoszeniami).
 2. Możliwość spowiedzi wielkopostnej będzie we wtorek i środę podczas każdej Mszy Świętej. Przypominamy o obowiązku pod karą grzechu śmiertelnego, aby wyspowiadać się i w czasie wielkonocnym przyjąć czystym sercem Komunię Świętą.
 3. W spowiadaniu we wtorek i środę pomagać nam będą księża z innych Parafii. Obserwujemy, że na Mszach Świętych w naszej Parafii jest coraz więcej osób – co nas bardzo cieszy – jednak we dwóch księży nie jesteśmy już w stanie wyspowiadać wszystkich. Dlatego gorąco prosimy, aby skorzystać z tego sakramentu w czasie rekolekcji, kiedy będzie dużo księży.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę (w czasie rekolekcji) Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. Zapraszamy od czwartku według stałego porządku. W sprawach bardzo pilnych (namaszczenia, pogrzeby) prosimy o bezpośredni kontakt z księdzem po Mszach Świętych.
 5. W zakrystii można już zapisywać chorych przebywających w domach. Kapłani z posługą sakramentalną odwiedzą ich w poniedziałek, 27 marca (wioski) oraz we środę, 29 marca (Siennica). Wizyty rozpoczniemy od godz. 9.30. Prosimy dwóch panów o wożenie księży. W sobotę, 1 kwietnia o godz. 10.00 odprawimy Mszę Świętą w DPSie w Drożdżówce.
 6. Ogłaszamy zbiórkę jajek na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Można je przynosić do Kancelarii Parafialnej na Plebanii do soboty, 1 kwietnia.
 7. Trwa zbiórka ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego. Wpłynęły ofiary od mieszkańców Wojciechówki, Siennicy (od kościoła do Dino), Nowej Pogorzeli, Wólki Dłużewskiej i Nowego Zglechowa. Bóg zapłać!
 8. W sobotę, 25 marca będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 9. Zwracamy się z prośbą do Panów o pomoc w usuwaniu gruzu z muru parafialnego, który częściowo przewrócił się od strony przedszkola. Prace planujemy na sobotę, 25 marca od godz. 8.00. Prosimy o zabranie narzędzi (taczki, łopaty, itp.).
 10. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.
 11. Zapowiedzi przedmałżeńskie – do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
  - Rafał BARTNICKI, kawaler z Parafii Świętej Trójcy w Wiśniewie i Magda ZIELIŃSKA, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź II-ga). Narzeczonych polecamy modlitwom. Jeżeli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach dzielących tych narzeczonych zobowiązany jest powiadomić o tym miejscową kancelarię parafialną.
 12. W tym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Ewę Bakułę z Wojciechówki.  Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…