Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA, 12.03.2023

 1. Dziękujemy za dzisiejszą posługę kapłańską Ojcu Oblatowi. Ks. Piotr prowadzi rekolekcje wielkopostne w Parafii w Wólce Mińskiej u ks. Dariusza Stonio i zbiera ofiary na planowane prace przy osuszaniu fundamentów naszej świątyni.
 2. Od przyszłej niedzieli w naszej Parafii rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne – parafialne i szkolne. Dla dorosłych i uczniów starszych poprowadzi je ks. Marcin Bodziak, teolog duchowości, a dla uczniów młodszych i przedszkolnych ks. Piotr, nasz wikariusz. Program rekolekcji znajduje się na stronie 4 naszej gazetki i na stronie internetowej Parafii (pod ogłoszeniami). Podajemy plan z tygodniowym wyprzedzeniem, aby każdemu z nas udało się odpowiednio zorganizować te dni znajdując czas na spowiedź wielkopostną i katechezy rekolekcyjne.
 3. W związku z oszczerstwami wobec osoby św. Jana Pawła II za głosem Episkopatu wyrażamy głęboki sprzeciw wobec wszelkich form zniesławienia Papieża Polaka. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie: „Autorzy tych dyskredytujących głosów podjęli się oceny Karola Wojtyły w sposób stronniczy, często ahistoryczny, bez znajomości kontekstu, bezkrytycznie uznając tworzone przez Służby Bezpieczeństwa dokumenty za wiarygodne źródła.”
 4. Zachęcamy do adoracji krzyża przez pocałunek w ołtarzu bocznym. Jest tam również wystawiona puszka na jałmużnę wielkopostną.
 5. Kandydatom do Sakramentu Bierzmowania przypominamy, że kolejny egzamin będzie miał miejsce w sali przy zakrystii w najbliższą sobotę, 18 marca. Chłopców zapraszamy na 9.30, a dziewczęta na 11.00.
 6. W przyszłą niedzielę, 19 marca o godz. 12.30 będzie sprawowana Msza Święta wspólna za Józefów z okazji imienin. Intencje można jeszcze zgłaszać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 7. Propozycja wyjazdu autokarowego - trasa: Elbląg, Braniewo, Frombork, Sztutowo, Skowronki (przekop Mierzei). Termin: 30.06 - 2.07.2023r. Przewidywany koszt - 630 zł. W cenie noclegi z wyżywieniem, opieka przewodnika, wstępy do obiektów zwiedzanych. Zapisy pod nr tel. 695 75 00 85.
 8. Zachęcamy do udziału w akcji honorowego krwiodawstwa w przyszłą niedzielę, 19 marca w godz. 9.00 – 13.00 w tutejszej przychodni. Należy spożyć lekki posiłek i posiadać przy sobie dokument tożsamości.
 9. Informujemy, że Kancelaria Parafialna działa już w odremontowanym budynku Plebanii. Dziękujemy firmie Konstans za użyczenie pawilonu na czas remontu.
 10. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.
 11. Zapowiedzi przedmałżeńskie – do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
  - Rafał BARTNICKI, kawaler z Parafii Świętej Trójcy w Wiśniewie i Magda ZIELIŃSKA, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź I-sza). Narzeczonych polecamy modlitwom. Jeżeli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach dzielących tych narzeczonych zobowiązany jest powiadomić o tym miejscową kancelarię parafialną.
 12. W tym tygodniu pożegnaliśmy:
  śp. Ryszarda Cieślaka z Mińska Maz.
  śp. Jana Chlebickiego z Nowego Zglechowa
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…