Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA, 26.02.2023

 1. Przeżywamy Wielki Post. Przypominamy o pokutnym charakterze tego okresu liturgicznego. Zachęcamy do modlitwy, postu i jałmużny.
 2. Składamy serdeczne Bóg zapłać ks. Romanowi Rusinkowi (pallotynowi), który wspiera nas dzisiaj w posłudze kapłańskiej. Ksiądz Proboszcz głosi rekolekcje wielkopostne w Parafii Józefów k/Legionowa i przeprowadza zbiórkę ofiar na osuszanie fundamentów naszego zabytkowego kościoła.
 3. W bocznym ołtarzu Jezusa Miłosiernego wyłożona jest księga abstynencji. Zachęcamy Parafian i gości do wpisywania się do niej jako forma postanowienia wielkopostnego. Również przy bocznym ołtarzu przez okres Wielkiego Postu możemy przez pocałunek adorować krzyż Pana Jezusa.
 4. Składamy serdeczne Bóg zapłać naszym Siostrom Kapucynkom oraz Panu Ryszardowi Łubkowskiemu za przygotowanie dekoracji wielkopostnej w prezbiterium. Omówienie dekoracji znajduje się na stronie 4 naszej gazetki parafialnej.
 5. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano podczas Mszy Świętej o 7.00, oraz po południu od 17.00 do 18.00. Po Mszy Świętej porannej odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa przed Najświętszym Sakramentem, a po Drodze Krzyżowej dla dzieci, czyli od około 17.00 do 17.55 zapraszamy na adorację w ciszy. Przypominamy, że w pierwsze piątki miesiąca kancelaria parafialna jest zamknięta.
 6. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca, a w naszej Parafii także dzień Matki Bożej Siennickiej. Tego dnia Msza Święta o godz. 7.00 rano sprawowana będzie jako wotywna ku czci Siennickiej Pani w intencjach zbiorowych z możliwością spowiedzi wynagradzającej Sercu NMP. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu w ołtarzu z cudownym wizerunkiem MB Siennickiej do godz. 9.00. Zachęcamy do zapalania świec prośby pod słynącym cudami wizerunkiem MB Siennickiej.
 7. Najbliższa sobota to również wspomnienie św. Kazimierza królewicza. Msza Święta poranna oprócz zbiorowej do MB Siennickiej będzie również wspólną w intencji solenizantów (żywych i zmarłych). Można jeszcze zgłaszać intencje w zakrystii i kancelarii.
 8. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.30, a Drogi Krzyżowe w piątki dla dzieci o 16.30, a dla młodzieży i dorosłych bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, czyli około 18.40.
 9. Po przeprowadzonych badaniach dendrologicznych dziesięciu drzew na cmentarzu parafialnym z przykrością stwierdziliśmy, że są one w stanie zagrażającym bezpieczeństwu ludzi i mienia (ze względu na wiek obumierają i w każdej chwili mogą się złamać). Konieczne jest ich pilne wycięcie. Niestety jest to zadanie trudne i kosztowne, ponieważ wokół są pomniki, a do alejek nie da się wjechać podnośnikiem. Koszt przeprowadzonych prac będzie wynosił kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dlatego w przyszłą niedzielę wszystkie ofiary z tacy przeznaczymy na ten cel.
 10. Intencje różańcowe na marzec: Intencja papieska - Módlmy się za tych, którzy cierpią z powodu zła zadanego przez członków wspólnot kościelnych, aby w tym samym Kościele znaleźli odpowiedź na swój ból i cierpienie. Intencja parafialna - o dobre przeżycie okresu Wielkiego Postu, przez modlitwę, post i pokutę
 11. W dalszym ciągu zwracamy się z bardzo serdeczną prośbą, aby w rozliczeniu podatkowym przekazać 1,5% na nasz Parafialny Klub Sportowy „Life” Siennica. To nic nas nie kosztuje, a pozwoli zapewnić nam kolejny rok lepszego funkcjonowania wspólnoty młodych sportowców naszej Parafii. Numer KRS 0000441949.
 12. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.
 13. Zapowiedzi przedmałżeńskie – do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
  - Roman Andrzej ADAMIEC, wdowiec i Barbara z domu KWIATKOWSKA, wdowa, oboje z Parafii tutejszej (zapowiedź I-sza).
  Narzeczonych polecamy modlitwom. Jeżeli ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach dzielących tych narzeczonych zobowiązany jest powiadomić o tym miejscową kancelarię parafialną.
 14. W tym tygodniu pożegnaliśmy:
  śp. Stanisława Łobodowskiego z Siennicy
  śp. Henryka Osicę z Wólki Dłużewskiej
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…