NIEDZIELA, 19.02.2023

1. Serdecznie witamy wszystkich gości naszej Parafii, którzy spędzają z nami ferie i informujemy, że Msze Święte w naszej świątyni są sprawowane: w niedziele o 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00, w dni powszednie zawsze o 7.00 i 18.00. Kancelaria Parafialna w ferie czynna bez zmian, czyli od poniedziałku do piątku 8.00 – 9.00 oraz 17.00 – 17.45, a także w soboty rano 8.00 – 9.00.
  2. Zgodnie z dekretem Księdza Biskupa w zeszłą niedzielę przeprowadziliśmy zbiórkę ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. W naszej Parafii zebraliśmy 2.900 złotych, które przekazaliśmy do Wydziału Finansowego naszej Kurii i tą drogą przez Caritas ofiary dotrą do poszkodowanych.
  3. W najbliższą środę przeżywać będziemy Środę Popielcową. Tego dnia Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o 7.00, 9.00 i 18.00. Środa Popielcowa rozpoczyna okres Wielkiego Postu, który ma charakter pokutny.
  4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli możliwość spożycia wyłącznie trzech postnych posiłków (dwa lekkie i jeden do syta). Post ścisły obowiązuje wszystkich katolików od 18 do 60 roku życia. Natomiast dzieci od 14 do 18 lat i osoby powyżej 60 roku obowiązuje zwykła wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – por. Kodeks Prawa Kanonicznego (KPK kan. 1249 - 1253). Zgodnie z prawem od postu ścisłego w Środę Popielcową nie możemy udzielać żadnych dyspens!
  5. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.30, a Drogi Krzyżowe w piątki dla dzieci o 16.30, a dla młodzieży i dorosłych bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, czyli około 18.40.
  6. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii zaplanowane są od 19 do 22 marca (niedziela – środa). Prosimy tak zorganizować czas, aby znaleźć chwilę dla Pana Boga.
  7. Zgodnie z tradycją zwracamy się z prośbą o przeprowadzenie w Wielkim Poście zbiórki ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Zebrane ofiary możemy przynosić do księży do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  8. Spotkanie modlitewne Kół Różańcowych w niedzielę, 26 lutego po Mszy Świętej o godz. 9.00. Zapraszamy osoby chętne do wspólnej modlitwy do salki obok zakrystii.
  9. Zwracamy się z bardzo serdeczną prośbą, aby w rozliczeniu podatkowym przekazać 1,5% na nasz Parafialny Klub Sportowy „Life” w Siennicy. To nic nas nie kosztuje, a pozwoli zapewnić nam kolejny rok lepszego funkcjonowania wspólnoty młodych sportowców naszej Parafii.
    Parafialny Klub Sportowy "Life" w Siennicy
    KRS 0000441949
  10. W sobotę, 4 marca w dniu MB Siennickiej Msza Święta o godz. 7.00 będzie zbiorową za śp. Kazimiery i Kazimierzów z racji imienin. Natomiast w niedzielę, 19 marca o godz. 12.30 będzie Msza Święta wspólna za śp. Józefy i Józefów również z racji imienin. Intencje można zgłaszać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  11. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.
  12. W tym tygodniu pożegnaliśmy:
    śp. Emila Węgrzyna z Warszawy
    śp. Stanisława Jendę z Bożej Woli
    śp. Janinę Osicę z Wólki Dłużewskiej
    Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

W tym tygodniu również liturgicznie pochowaliśmy Dziecko martwo narodzone. Rodziców dziecka polećmy opiece Matki Bożej Siennickiej:
    Pod Twoją obronę…