NIEDZIELA, 29.01.2023

1. Wczoraj zakończyliśmy wizytę kolędową. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie i miłą atmosferę w tym czasie. Za tydzień przedstawimy sprawozdanie z wizyty kolędowej.
  2. Kurs przedmałżeński w naszej Parafii rozpoczyna się od dzisiaj (po Mszy Świętej o godz. 12.30).
  3. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 nastąpi wręczenie dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej książeczek – modlitewników.
  4. Od środy, 1 lutego wznawiamy sprawowanie Mszy Świętych w dni powszednie według tradycyjnego porządku: 7.00 i 18.00. Od środy również będzie otwarta kancelaria parafialna także po południu (od 17.00 do 17.45).
  5. W czwartek, 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze Święte tego dnia będą sprawowane o 7.00, 9.00 i 18.00. Prosimy o zabranie Gromnic do poświęcenia. Przed każdą Mszą Świętą w wejściu bocznym będzie możliwość nabycia nowych świec gromnicznych. Wspomnienie MB Gromnicznej to ostatni dzień w którym można śpiewać kolędy.
  6. Wspomnienie MB Gromnicznej (2 lutego) to także dzień życia konsekrowanego. W naszych modlitwach pamiętajmy o osobach zakonnych, zwłaszcza o naszych Siostrach Kapucynkach prowadzących Dom Dziecka w Siennicy.
  7. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano podczas Mszy Świętej o 7.00, oraz po południu od 17.00 do 18.00. Po Mszy Świętej porannej odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa przed Najświętszym Sakramentem, a od 17.00 do 17.55 zapraszamy na adorację w ciszy. Przypominamy, że w pierwsze piątki miesiąca kancelaria parafialna jest zamknięta.
  8. Najbliższy piątek to również wspomnienie św. Błażeja, patrona osób cierpiących na choroby gardła. Msze Święte będą sprawowane o 7.00 i 18.00. Na każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce tradycyjny obrzęd błogosławieństwa świecami osób zmagających się z dolegliwościami gardła.
  9. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca, a w naszej Parafii także dzień Matki Bożej Siennickiej. Tego dnia Msza Święta o godz. 7.00 rano sprawowana będzie jako wotywna ku czci Siennickiej Pani w intencjach zbiorowych z możliwością spowiedzi wynagradzającej Sercu NMP. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu w ołtarzu z cudownym wizerunkiem MB Siennickiej do godz. 9.00.
  10. Intencje różańcowe na miesiąc luty: intencja papieska - módlmy się, aby Parafie w których centralne miejsce zajmuje komunia, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterskimi i otwartymi na najbardziej potrzebujących; intencja parafialna - o Boże błogosławieństwo w realizacji planów duszpasterskich w naszej Parafii.
  11. Dziękujemy Państwu Sibilskim, właścicielom sieci sklepów Kulfon za przekazanie słodyczy dla dzieci naszej Parafii.
  12. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zwraca się z apelem do naszych Parafian o zgłaszanie się na kandydatów do przyjęcia dziecka w formie rodziny zastępczej. Zwłaszcza w ostatnim czasie jest wiele dzieci, które natychmiast potrzebują miejsca schronienia pełnego miłości. Więcej informacji znajduje się poniżej.
  13. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.
  14. W tym tygodniu pożegnaliśmy:
    śp. Wiesława Kołodziejczyka ze Świętoch
    śp. Marka Sabaka z Siennicy
    Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

A P E L

„Podziel się domem”
Niemal każdego dnia do systemu pieczy zastępczej w całej Polsce trafiają kolejne dzieci i całe rodzeństwa. Od noworodków pozostawionych zaraz po urodzeniu w szpitalu, aż po dzieci odebrane interwencyjnie z rodzin przemocowych. Zgodnie z prawem wszystkie powinny znaleźć miejsce w instytucjonalnej bądź rodzinnej pieczy zastępczej... i tu pojawia się problem.

Zastanów się czy Twój dom, mógłby stać się domem dla potrzebującego dziecka. Czy może Twoja rodzina mogłaby zapewnić dziecku schronienie.

Na terenie powiatu mińskiego w 2022 roku funkcjonowało 146 rodzin zastępczych, które dawały schronienie dla 196 dzieci. Mamy też trzy domy dziecka, w których przebywa 45 dzieci. Mimo to liczba dzieci poszukujących domu jest wciąż bardzo duża.

Prowadzony jest ciągły nabór na kandydatów na rodziny zastępcze. Rodziny współpracują z pracownikami zespołu ds. rodzinnej pieczy zastępczej i psychologiem. Mogą liczyć również na wsparcie finansowe. Zgodnie z ustawą rodzinie zastępczej na każde dziecko przysługuje świadczenie na pokrycie kosztów jego utrzymania. Przewidziane jest też dofinansowanie wynikające z dodatkowych potrzeb, np. na wypoczynek dziecka poza miejscem zamieszkania. Rodzinie zastępczej zawodowej oraz prowadzącemu rodzinny dom dziecka przysługuje również wynagrodzenie.

Zapraszamy wszystkich chętnych do kontaktu.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
ul. Konstytucji 3 Maja 16, 05-300 Mińsk Mazowiecki