Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 niedziela zwykła - 27.01.2019

Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.

  1. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.
  2. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00.
  3. pierwszy piątek miesiąca (1 lutego) zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. Po Mszy św. odbędzie się wystawienie i Litania do Serca Pana Jezusa. Do Sakrament Pokuty będzie można przystąpić popołudniu od godz. 17.00.
  4. Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7:30, 9:00 i o godz. 18:00. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Jest to również pierwsza sobota miesiąca. O17:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych (szczególnie polecamy nasze Siostry Kapucynki NSJ) i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła. Ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na wsparcie zakonów klauzurowych.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
  7. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, których domy nawiedziliśmy. Dziękujemy za wspólną modlitwę, życzliwe przyjęcie, a także za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii. Niech Bóg Swoim błogosławieństwem wspiera wasze życie rodzinne i nieustannie je uświęca. Natomiast osoby, które z różnych względów nie mogły przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską w wyznaczonym terminie a chciałyby to uczynić, prosimy o zgłaszanie się do zakrysti lub kancelari parafialnej.
  8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Agnieszkę NALAZEK, l. 24 z DPS w Kątach. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  9. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą.