Przeskocz do treści

Ogłoszenia duszpasterskie

25 niedziela zwykła - 23.09.2018

Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

  1. W naszej parafii Kurs Przedmałżeński rozpoczyna się w dzisiejszą niedzielę. Spotkania odbywają się po Mszy Świętej o godz. 9.00.
  2. Wszystkich ministrantów na zbiórkę zapraszamy w sobotę o godz. 9.00.
  3. Święto Rocznicy Poświęcenia naszej Bazyliki Katedralnej odbędzie się w sobotę, 29 września.
  4. Rozdanie różańców dla dzieci komunijnych odbędzie się w niedzielę, 30 września na Mszy Św. o godz. 11.00. Po Mszy odbędzie się spotkanie dla dzieci komunijnych i ich rodziców. Różańce będą wręczały mamy.
  5. Spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. Spotkania te odbywają się cyklicznie, zawsze w ostatnią niedzielę miesiąca. Serdecznie zapraszamy.
  6. Intencje na nowy rok 2019 będziemy przyjmować od 1 października w kancelarii od godz. 8:00.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

 Zapowiedzi przedślubne

  1. Łukasz ŻUKOWSKI – kawaler z parafii tutejszej i Maja – Dominika RUDZKA – panna z parafii tutejszej – zapowiedź II
  2. Piotr KACZMARSKI – kawaler z parafii tutejszej i Patrycja POLKOWSKA – panna z parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim – zapowiedź II

     

  1. W minionym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej śp. Genowefa ĆWIEK, l. 84 z Siennicy i Alina ADAMIEC, l. 89 również z Siennicy. Polećmy je Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia.