Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA, 08.01.2023r.
Niedziela Chrztu Pańskiego

 1. W czwartek odbył się pogrzeb Papieża Benedykta XVI, wielkiego Pasterza Kościoła, głównego autora Katechizmu Kościoła Katolickiego, który jednocześnie dał się poznać jako skromny i wierny kapłan winnicy Pańskiej. Ostatnie słowa wypowiedziane na łożu śmierci to: „Jezu, kocham Ciebie”. Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski w każdej Parafii powinna być sprawowana Msza Święta o spokój jego duszy. W naszej Parafii taka Msza Święta będzie odprawiona w najbliższą sobotę o 7.00 jako dar od wszystkich Parafian.
 2. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Na każdej Mszy Świętej ma miejsce obrzęd aspersji (pokropienia wiernych wodą święconą). Dzisiaj na godz. 16.00 zapraszamy na Jasełka w wykonaniu przedszkola „Chatka Puchatka”.
 3. Drodzy Parafianie! Dobrowolne ofiary z tegorocznej kolędy przeznaczymy na osuszanie i konserwację fundamentów kościoła. Prosimy o dowóz księży, a dzieci o przygotowanie zeszytów do religii. W najbliższych dniach odwiedzimy:
 • 9 stycznia (poniedziałek) od godz. 9.00 Łękawica, od godz. 11.30 Budy Łękawickie
 • 10 stycznia (wtorek) od godz. 9.00 Kulki, od godz. 16.00 Siennica, ul. Zachodnia, Na Wzgórzu
 • 11 stycznia (środa) od godz. 9.00 Drożdżówka
 • 12 stycznia (czwartek) od godz. 9.00 Bestwiny, od godz. 16.00 Siennica, ul. Słoneczna
 • 13 stycznia (piątek) od godz. 9.00 Lasomin, od godz. 16.00 Siennica, ul. Dworkowa i Malownicza
 • 14 stycznia (sobota) od godz. 9.00 Siennica, ul. Akacjowa (z blokiem)
 • 16 stycznia (poniedziałek) od godz. 9.00 Boża Wola i Swoboda, od godz. 16.00 Siennica, ul. Czarnockiego

W następną niedzielę podamy grafik kolejnych dni kolędowych.

W związku z pogrzebami i innymi sytuacjami losowymi zdarza się, że kolęda się opóźnia lub wydłuża. Prosimy o wyrozumiałość.

 1. Do końca stycznia od poniedziałku do piątku nie będzie sprawowana Msza Święta wieczorna z racji na kolędę. W soboty będziemy sprawowali Mszę Świętą o 18.00 z formularza niedzielnego. Do końca stycznia kancelaria jest czynna wyłącznie od poniedziałku do soboty od 8.00 do 8.45.
 2. Następuje zmiana godzin niedzielnych i świątecznych Mszy Świętych. W niedziele i święta poranna Eucharystia będzie o godz. 7.00 (a nie jak wcześniej o 7.30). Godzinki będziemy śpiewali w niedziele po pierwszej Mszy Świętej.
 3. Składamy Bóg zapłać Panu Wójtowi Stanisławowi Duszczykowi, Państwu Cieślakom z delikatesów „Super Sklep” oraz Państwu Gnoińskim i dewocjonaliom „Ichtys” za ufundowanie dla naszych najmłodszych Parafian różnych prezentów i słodyczy z okazji świąt. Dziękujemy także anonimowej rodzinie, która ofiarowała na potrzeby naszej Parafii maszynę do zamiatania kostki.
 4. Zachęcamy do udziału w akcji honorowego krwiodawstwa w przyszłą niedzielę w godz. 9.00 – 13.00. Należy spożyć lekki posiłek i mieć ze sobą dokument tożsamości.
 5. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.
 6. W tym tygodniu pożegnaliśmy:
  śp. Sabinę Krupkę z Nowodzielnika
  śp. Alinę Jastrzębską z Siennicy
  śp. Ryszarda Kaczorka z Nowego Zglechowa
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…