Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA, 01.01.2023

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Msze Święte:

1 stycznia: 9.00, 11.00, 12.30, 18.00.

6 stycznia: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 18.00.

 1. Obchodzimy dzisiaj (1 I) Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Na każdej Mszy Świętej ma miejsce obrzęd odnowienia sakramentalnej przysięgi małżeńskiej. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu z racji I-szej niedzieli miesiąca. Udziela się dzisiaj pod zwykłymi warunkami odpustu za odśpiewanie „O Stworzycielu Duchu przyjdź” celem uproszenia Bożej opieki na cały rok (WO nad. 26 § 1, 1°)
 2. Drodzy Parafianie! Dobrowolne ofiary z tegorocznej kolędy przeznaczymy na osuszanie i konserwację fundamentów kościoła. Prosimy o dowóz księży, a dzieci o przygotowanie zeszytów do religii. W najbliższych dniach odwiedzimy:
 • 2 stycznia (poniedziałek) od godz. 9.00 Nowa Pogorzel /z Wiśniówką/ (2 księży)
 • 3 stycznia (wtorek) od godz. 9.00 Nowy Zglechów i Zagórze (2 księży)
 • 4 stycznia (środa) od godz. 9.00 Zglechów i Truszczyn (2 księży), od godz. 16.00 Siennica, ul. Piaski i Starowiejska (2 księży)
 • 5 stycznia (czwartek) od godz. 9.00 Siodło (2 księży), od godz. 16.00 Siennica, ul. Dłużewskich (2 księży)
 • 6 stycznia (piątek) Siostry Kapucynki
 • 7 stycznia (sobota) od godz. 9.00 Siennica, ul. Strażacka, Wierzbowa, Wrzosowa, Kwiatowa, Agawy, 8 maja, Góralska (2 księży)
 • 9 stycznia (poniedziałek) od godz. 9.00 Łękawica, Budy Łękawickie (2 księży)

W następną niedzielę podamy grafik kolejnych dni kolędowych.

 1. Do końca stycznia od poniedziałku do piątku nie będzie sprawowana Msza Święta wieczorna z racji na kolędę. W soboty będziemy sprawowali Mszę Świętą o 18.00 z formularza niedzielnego. Do końca stycznia kancelaria jest czynna wyłącznie od poniedziałku do soboty od 8.00 do 8.45.
 2. W poniedziałek wyjątkowo będzie odprawiona Msza Święta o 18.00 z racji na wypominki roczne. Imiona zmarłych czytamy od 17.20.
 3. Najbliższy piątek to Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), a także pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy wyłącznie na Mszach Świętych. Od 17.00 do 17.55 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 4. W Trzech Króli tradycyjnie na każdej Mszy Świętej poświęcimy kadzidło i kredę. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na ogrzewanie naszej świątyni. W najbliższy piątek z racji na Uroczystość nie będzie obowiązku postu.
 5. Ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszą szopkę odbędzie się w święto Trzech Króli po Mszy Świętej o godz. 11.00. Wszystkie prace będą nagrodzone, zwłaszcza trzy pierwsze miejsca (I-sze miejsce – nagroda Proboszcza, II-gie miejsce – nagroda Wikariusza, III-cie miejsce – nagroda Wójta).
 6. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca, a w naszej Parafii także dzień Matki Bożej Siennickiej. Tego dnia Msza Święta o godz. 7.00 rano sprawowana będzie jako wotywna ku czci Siennickiej Pani w intencjach zbiorowych z możliwością spowiedzi wynagradzającej Sercu NMP. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu w ołtarzu z cudownym wizerunkiem MB Siennickiej do godz. 9.00.
 7. Następuje zmiana godzin niedzielnych i świątecznych Mszy Świętych. W niedziele i święta poranna Eucharystia będzie o godz. 7.00 (a nie jak wcześniej o 7.30). Godzinki będziemy śpiewali w niedziele po pierwszej Mszy Świętej.
 8. Intencje różańcowe na miesiąc styczeń: Intencja papieska - Módlmy się, aby wychowawcy uczyli  braterstwa zamiast rywalizacji, aby wspierali wrażliwych, młodych ludzi.                     Intencja parafialna   – Za rodziny naszej parafii - o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski do chrześcijańskiego wychowania dzieci.                         
 9. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.
 10. W tym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Barbarę Laskowską z Siennicy i śp. Kazimierza Duszczyka z Nowego Zglechowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

STATYSTYKI ZA ROK 2022

 • Rozdane Komunie Święte 75 tys. (55 tys. w roku 2021)
 • Pogrzeby 89 (101 w roku 2021)
 • Chrzty 76 (69 w roku 2021)
 • Śluby 37 (22 w roku 2021)
 • Bierzmowania 119 (124 w roku 2021)
 • Praktykujący w każdą niedzielę 48% (wzrost o 400 osób w porównaniu z rokiem 2021!)
  (Dane na podstawie oficjalnych danych Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego - stan na

Kochani Parafianie!
                 Z wielką radością odczytaliśmy najnowsze statystyki podane przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego. Najbardziej cieszy wzrost liczby uczestniczących w każdą niedzielę we Mszy Świętej aż o 400 osób! Dużą radość sprawia nam również wizyta kolędowa w czasie której witamy nowych Parafian, którzy z różnych zakątków (zwłaszcza z Mińska Maz.) postanowili osiedlić się na stałe właśnie w naszej małej Ojczyźnie. Nasza Parafia stale się powiększa, w tym roku poświęciliśmy wiele nowych domów i jesteśmy za ten fakt wdzięczni MB Siennickiej.

Ks. Jerzy Danecki i Ks. Piotr Domański