NIEDZIELA, 18 GRUDNIA 2022

1. Msze Święte:

25 grudnia: 22.00 (Wigilia - Pasterka), 9.00, 11.00, 12.30, 18.00.

26 grudnia: 7.30, 9.00, 11.00, 12.30, 18.00.

1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W wigilijną noc zapraszamy na Pasterkę o godz. 22.00, a pół godziny przed tą Mszą Świętą wraz z chórem Kanon śpiewać będziemy kolędy. Tego dnia Msze Święte jeszcze o 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W Boże Narodzenie na godz. 11.00 zapraszamy wszystkie dzieci na tort urodzinowy Pana Jezusa. Tego dnia nie będzie sprawowana Msza Święta o godz. 7.30.
  2. Drugiego dnia świąt (26 grudnia) Msze Święte według układu niedzielnego, czyli 7.30, 9.00, 11.00 (z kazaniem dla dzieci), 12.30 (Suma) i 18.00.
  3. Osoby, które zaniedbały adwentową praktykę spowiedzi świątecznej mają możliwość jeszcze dzisiaj w niedzielę skorzystać z sakramentu pokuty o godz. 17.30. Informujemy, że w Wigilię i przez dwa dni świąt nie będzie spowiedzi.
  4. Zachęcamy do praktykowania polskiej tradycji postu w Wigilię. Przypominamy, że Wieczerza Wigilijna ma charakter religijny. Zadbajmy, aby przed posiłkiem odczytać fragment Ewangelii o Narodzeniu Pańskim i odmówić wspólnie modlitwę.
  5. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na spłatę faktury (prawie 10 tys. zł.) za wywóz odpadów z cmentarza w listopadzie. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę.
  6. Jeszcze dzisiaj można nabyć w wyjściu bocznym poświęcone opłatki.
  7. Msze Święte Roratnie są sprawowane od poniedziałku do soboty o 7.00 rano.
  8. W Wigilię ostatnie Roraty o 7.00. Tego dnia harcerze przekażą naszej Parafii światełko betlejemskie. Wszystkim, którzy chcieliby zabrać je do swojego domu prosimy o przyniesienie lampionów. Tego dnia nie będziemy spowiadali, a kancelaria parafialna będzie nieczynna. W Wigilię nie będzie sprawowana Msza Święta o godz. 18.00.
  9. Do dzisiaj dzieci mogą składać prace konkursowe na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Ogłoszenie wyników w święto Trzech Króli po Mszy Świętej o godz. 11.00.
  10. Kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalnąwioski w poniedziałek (19 grudnia), a Siennica w środę (21 grudnia). Wizyty rozpoczniemy od godz. 9.00. Można jeszcze dzisiaj w zakrystii zgłosić chorych.
  11. Dziękujemy Paniom za porządki po remoncie Plebanii, który dobiega końca.
  12. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy wizytę duszpasterską – Kolędę w formie tradycyjnej. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.
  13. Dziękujemy ks. dr Krzysztofowi Bodeckiemu, prefektowi Wyższego Seminarium Duchownego naszej Diecezji oraz ks. Andrzejowi Sulejowi, proboszczowi z Kiczek za ich dzisiejszą posługę w konfesjonale.
  14. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.
  15. W tym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Adama Chmielewskiego ze Strug Krzywickich.
    Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…