NIEDZIELA, 11 GRUDNIA 2022

Materiały formacyjne o. Romualda Kszuka z rekolekcji adwentowych zostały umieszczone na stronie internetowej naszej Parafii w zakładce "Materiały o. Romualda".

1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu, czyli Niedziela „Gaudete” (radości). Zbliżamy się do świąt Narodzenia Pańskiego. Niech przygotowania, porządki czy zakupy nie zasłonią nam sensu tych świąt, czyli przyjęcia czystym sercem Jezusa Nowonarodzonego.
  2. W każdą niedzielę Adwentu można nabyć w wyjściu bocznym poświęcone opłatki, a także świece Caritas.
  3. Zakończyliśmy rekolekcje adwentowe. Dziękujemy o. Romualdowi oraz kapłanom z dekanatu za obecność w te dni oraz ich duszpasterską posługę zwłaszcza w konfesjonałach. Tym, którzy nie skorzystali z sakramentu spowiedzi przypominamy, aby nie odkładali tego sakramentu na ostatni tydzień, bowiem dwóch kapłanów nie będzie w stanie wyspowiadać tak wielu osób.
  4. Ojciec Romuald przekazał materiały formacyjne związane z głoszonymi naukami rekolekcyjnymi. Są one dostępne na stronie internetowej Parafii w zakładce "Materiały o. Romualda".
  5. Dziękujemy Paniom, które w czasie rekolekcji przygotowały posiłki dla księży spowiedników i ojca rekolekcjonisty.
  6. Msze Święte Roratnie są sprawowane w Adwencie od poniedziałku do soboty o 7.00 rano.
  7. Ogłaszamy konkurs dla wszystkich dzieci na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową (praca w formie przestrzennej).  Podpisane prace dzieci mogą składać w zakrystii do przyszłej niedzieli. Szopki będą nagrodzone.
  8. W związku z nadchodzącymi świętami zwracamy się z prośbą do właścicieli sklepów i hurtowni o pomoc w nabyciu słodyczy dla dzieci naszej Parafii. Przedsiębiorcy, którzy chcą się włączyć w to dzieło prosimy o kontakt z ks. Piotrem.
  9. Kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną po IV Niedzieli Adwentu – wioski w poniedziałek (19 grudnia), a Siennica w środę (21 grudnia). Wizyty rozpoczniemy od godz. 9.00. Chorych możemy zgłaszać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Prosimy dwóch chętnych panów do pomocy w transporcie księży w poniedziałek. W środę w Siennicy kapłani sami dotrą do chorych.
  10. Dziękujemy Panom: Adamowi Zagrabskiemu, Janowi i Tadeuszowi Grzegrzułkom, Stanisławowi Gałązce, Januszowi Augustyniakowi za wykonane prace w tym tygodniu na terenie wokół plebanii. Dziękujemy również Panom, którzy pomogli w przewieszeniu obrazów oraz transporcie ramy do renowacji.
  11. Dzisiaj Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Możesz Więcej" wystawia na placu przykościelnym swoje rękodzieło związane tematycznie z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Przedstawiciele Stowarzyszenia będą od godziny 8.00 do 14.00.
  12. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.
  13. W tym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Zbigniewa Barańskiego z Drożdżówki
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…