NIEDZIELA, 4 GRUDNIA 2022  -  (rekolekcje)

1. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Romuald Kszuk, ojciec szensztacki, a przed laty nasz wikariusz. Plan rekolekcji:

Niedziela 4  XII

godz. 7.30 Msza Święta z nauką ogólną

godz. 9.00 Msza Święta z nauką ogólną

godz. 11.00 Msza Święta z nauką dla dzieci

godz. 12.30   Msza Święta z nauką ogólną

Poniedziałek  5 XII

godz. 9.00  Msza Święta z nauką ogólną

godz. 16.30  Msza Święta z nauką dla dzieci

Wtorek  6 XII – możliwość spowiedzi

godz. 9.00 Msza Święta z nauką ogólną

godz. 16.30 Msza Święta z nauką dla dzieci

Środa  7 XII – możliwość spowiedzi

godz. 9.00  Msza Święta z nauką ogólną

godz. 16.30 Msza Święta z nauką dla dzieci

godz. 19.30   Msza Święta z nauką ogólną

1. Sakrament spowiedzi będzie udzielany we wtorek i środę podczas każdej Mszy Świętej. Będą zaproszeni dodatkowi kapłani z dekanatu. Zwracamy się z prośbą, aby nie odkładać spowiedzi na ostatni tydzień, ale skorzystać z tego sakramentu we wtorek i środę, kiedy będzie więcej księży.
  2. W każdą niedzielę Adwentu i w czasie rekolekcji można nabyć w wyjściu bocznym poświęcone opłatki. Od dzisiaj również można kupić świece Caritas (małe i duże).
  3. W czasie rekolekcji, tj. w poniedziałek, wtorek i środę kancelaria parafialna jest czynna tylko rano od 8.00 do 8.45. Po południu kancelaria będzie zamknięta. Od czwartku będzie funkcjonowała normalnie. Przypominamy, że telefon parafialny jest czynny tylko w godzinach pracy kancelarii (tel. 25 757 22 93).
  4. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają medalik, który wręcza mama chrzestna lub babcia.
  5. Dzisiaj jest I-sza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  6. Msze Święte Roratnie są sprawowane od poniedziałku do soboty o 7.00 rano. W czasie rekolekcji Msza Święta Roratnia będzie połączona z nauką rekolekcyjną.
  7. W poniedziałek o godz. 19.30 odprawiona będzie Msza Święta za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Z racji na nauki rekolekcyjne wyjątkowo nie będą czytane imiona zmarłych.
  8. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia Msze Święte będą sprawowane o 7.00 (Roraty), 9.00 i 18.00. O godzinie 12.00, czyli w Godzinie Łaski w kościele będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. Matka Boża w czasie objawień powiedziała, że tego dnia o 12.00 ześle najwięcej łask, dlatego zachęcamy aby znaleźć chociaż chwilę na modlitwę w tym czasie.
  9. Ogłaszamy parafialny konkurs dla wszystkich dzieci na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową (praca w formie przestrzennej).  Podpisane prace dzieci mogą składać w zakrystii do IV Niedzieli Adwentu. Szopki będą nagrodzone.
  10. Zostało kilka wolnych miejsc na parafialny wyjazd do Wyższego Seminarium Duchownego naszej Diecezji na sztukę wystawianą przez kleryków. Wyjazd w sobotę, 10 XII o godz. 16.30 z parkingu przy plebanii, koszt 30 zł.
  11. Dziękujemy Januszowi Augustyniakowi z synami za prace porządkowe przy plebanii.
  12. Urząd Gminy w Siennicy informuje, że można już składać właściwe wnioski o preferencyjny zakup węgla.
  13. Tradycyjnie, jak co roku, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Możesz Więcej" wystawia na placu przykościelnym swoje rękodzieło związane tematycznie z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Przedstawiciele Stowarzyszenia będą od godziny 8.00 do 14.00 w niedzielę, 11 grudnia. Zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia i zakupu. Cały dochód ze zbiórki będzie przeznaczony na budowę Wielospecjalistycznego Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych.
  14. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.
  15. W tym tygodniu pożegnaliśmy:
    śp. Stanisława Chaberę z Nowej Pogorzeli,
    śp. Barbarę Czyżkowską z Mińska Mazowieckiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…