NIEDZIELA, 27 LISTOPADA 2022

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu. Na każdej Mszy Świętej poświęcimy opłatki, które będzie można nabyć w każdą adwentową niedzielę w wyjściu bocznym. Dobrowolne ofiary składane w czasie rozprowadzania opłatków będą przeznaczone w połowie na Dom Dziecka w Siennicy prowadzony przez nasze Siostry Kapucynki, a druga połowa trafi na fundusz remontu naszej świątyni, która wymaga prac renowacyjnych.
  2. Od jutra przez cały Adwent od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze Święte Roratnie, każdego dnia o godz. 7.00 rano. Prosimy o zabranie lampionów z osłonkami. Jutro na Roratach poświęcimy nową świecę roratnią, która będzie nam towarzyszyć w czasie tych wyjątkowych Mszy Świętych.
  3. Spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 9.00.
  4. Od dzisiaj rozpoczyna się w naszej Parafii akcja „Choinka dobroci”, zorganizowana przez wspólnotę Oazową. Losując dowolną bombkę z choinki, każdy dostaje konkretne dziecko, któremu może sprawić radość na święta, przygotowując dla niego świąteczną paczkę. Gotowe paczki można przynosić do Sali przy zakrystii do 13 grudnia 2022.
  5. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano podczas Mszy Świętej o 7.00, oraz po południu od 17.00 do 18.00. Po Mszy Świętej porannej odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa przed Najświętszym Sakramentem, a od 17.00 do 17.55 zapraszamy na adorację w ciszy. Przypominamy, że w pierwsze piątki miesiąca kancelaria parafialna jest zamknięta.
  6. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca, a w naszej Parafii także dzień Matki Bożej Siennickiej. Tego dnia Msza Święta Roratnia o godz. 7.00 rano sprawowana będzie jako wotywna ku czci Siennickiej Pani w intencjach zbiorowych z możliwością spowiedzi wynagradzającej Sercu NMP. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu w ołtarzu z cudownym wizerunkiem MB Siennickiej do godz. 9.00. Zachęcamy do praktykowania nabożeństwa pierwszych pięciu sobót miesiąca według następujących wskazań podanych przez Matkę Bożą w Fatimie:
    a) Spowiedź w pierwszą sobotę miesiąca lub chwilę wcześniej (w myślach należy wzbudzić intencję wynagradzającą Sercu Matki Bożej).
    b) Komunia Święta w pierwszą sobotę miesiąca w intencji wynagradzającej Sercu Matki Bożej.
    c) Różaniec w intencji wynagradzającej Sercu Matki Bożej w pierwszą sobotę miesiąca.
    d) Piętnastominutowe rozmyślanie nad piętnastoma tajemnicami różańcowymi w pierwszą sobotę miesiąca (tajemnice radosne, bolesne i chwalebne)
  7. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w najbliższą sobotę o 17.00 w kościele.
  8. Intencje różańcowe na miesiąc grudzień: Intencja papieska - módlmy się za organizacje wolontariackie, aby nie zabrakło osób pragnących zaangażować się w dzieło niesienia wspólnego dobra dla potrzebujących. Intencja parafialna - módlmy się, o Miłość w życiu dzieci i młodzieży, oraz o  umiejętność dzielenia się Miłością.
  9. Ogłaszamy parafialny konkurs dla wszystkich dzieci na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową.  Podpisane prace dzieci mogą składać w zakrystii do IV Niedzieli Adwentu. Szopki będą nagrodzone.
  10. W środę przeżywamy święto św. Andrzeja Apostoła. Tego dnia Msza Święta wieczorna, która połączona jest z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy będzie sprawowana także jako zbiorowa za Andrzejów (żywych i zmarłych). Intencje można zgłaszać w zakrystii i kancelarii.
  11. Zapraszamy dzieci i młodzież do Wspólnoty Ruchu Światło - Życie działającej w naszej Parafii. Spotkania Oazy "grupy młodszej", od  2 do 6 klasy odbywają się w piątki o godz. 16.00.  Spotkania Oazy - grupy starszej, po 7 klasie i szkoły średniej, odbywają się we wtorki o godz. 17.30. Dziękujemy naszym Siostrom Kapucynkom za opiekę nad tą wspólnotą.
  12. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii rozpoczną się za tydzień, tj. od 4 do 7 grudnia. Poprowadzi je o. Romuald Kszuk (Ojciec Szensztacki), nasz były wikariusz.
  13. W przyszłą niedzielę, 4 grudnia na Mszy Świętej o godz. 11.00 dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają medalik, który wręcza mama chrzestna lub babcia.
  14. Klerycy naszego Seminarium Duchownego wystawiają sztukę „Pinokio”. Organizujemy wyjazd z naszej Parafii na to przedstawienie. Wyjazd w sobotę, 10 XII o godz. 16.30 z parkingu przy plebanii. Całkowity koszt to 30 zł. Sztuka jest przeznaczona zarówno dla najmłodszych, jak i dla osób starszych. Zapisy w zakrystii po Mszach Świętych.
  15. Od poniedziałku, 28 XII w Urzędzie Gminy w Siennicy można składać właściwe wnioski o preferencyjny zakup węgla.
  16. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.
  17. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Jastrzębskiego z Mińska Mazowieckiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…