Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA, 20 LISTOPADA 2022

 1. Dzisiaj (20 XI) przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o godzinie 12.30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa oraz Akt Poświęcenia Rodziny Ludzkiej Chrystusowi Królowi.
 2. W poniedziałek, 21 listopada nasza Parafia przeżywa podwójną Uroczystość Odpustowąwspomnienie Matki Bożej Siennickiej (patronki ziemi siennickiej) oraz Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny (tytuł kościoła). Msze Święte tego dnia będą sprawowane o 7.30, 9.00, 18.00. Msza Święta o godzinie 9.00 sprawowana będzie jako wotywana ku czci Matki Bożej Siennickiej, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu w ołtarzu z cudownym wizerunkiem, modlitwa Litanią do Matki Bożej i śpiew dziękczynnego Te Deum. Zachęcamy, aby tego dnia uzyskać odpust zupełny.
  Poniżej zamieszczamy krótką notę katechizmową o odpuście:
    

  CZYM JEST ODPUST?
  Odpust jest to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, złagodzone już co do winy. Dostępuje go chrześcijanin odpowiednio usposobiony i pod pewnymi, określonymi warunkami, za pośrednictwem Kościoła, który rozdaje i prawomocnie przydziela zadośćuczynienie ze skarbca zasług Chrystusa i świętych

   JAK UZYSKAĆ ODPUST?
  Trzeba spełnić pięć warunków:

  1. Stan łaski uświęcającej – spowiedź święta w dniu odpustu lub chwilę przed.
  2. Wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu nawet powszedniego. Mowa tutaj o samo przywiązanie, o radykalne zerwanie z jakąkolwiek sposobnością, o której wiemy, że może prowadzić nas do grzechu, nawet lekkiego.
  3. Komunia św. – warunkiem jest przystąpienie tego dnia do Komunii św.
  4. Dzieło odpustowe, czyn odpustowy – uczestnictwo w tym dniu we Mszy św. w naszej Parafii jest dziełem odpustowym.
  5. Modlitwa w intencjach Ojca św. – jest to modlitwa, która wspiera intencje Ojca św., które nosi w swoim sercu; wystarczy tutaj odmówić modlitwę „Ojcze nasz i Zdrowaś Mario” lub jakąkolwiek inną modlitwę w tych intencjach.
    

   ZA KOGO OFIAROWAĆ ODPUST?
   Uzyskanym odpustem możemy obdarować tylko jedną duszę. Odpust można ofiarować za siebie samego lub za jedną osobę zmarłą. Nie można ofiarować odpustu za inną osobę żywą, bowiem ma ona tu na ziemi sama o to zabiegać.

   

 3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu. Na każdej Mszy Świętej poświęcimy opłatki, które będzie można nabyć w każdą adwentową niedzielę. Ofiary składane w czasie rozprowadzania opłatków będą przeznaczone w połowie na Dom Dziecka w Siennicy prowadzony przez nasze Siostry Kapucynki, a druga połowa trafi na fundusz remontu naszej świątyni, która wymaga prac renowacyjnych.
 4. W przyszłą niedzielę będzie miała miejsce zbiórka do puszek na utrzymanie kleryków naszego Seminarium Duchownego.
 5. Spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę, 27 XI po Mszy Świętej o godz. 9.00.
 6. Tradycyjnie od 27 listopada (I-szej niedzieli Adwentu) rozpoczyna się w naszej Parafii akcja „Choinka dobroci”, zorganizowana przez wspólnotę Oazową. Losując dowolną bombkę z choinki, każdy dostaje konkretne dziecko, któremu może sprawić radość na święta, przygotowując dla niego świąteczną paczkę. Gotowe paczki można przynosić do Sali przy zakrystii do 13 grudnia 2022. Dziękujemy za zaangażowanie.
 7. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii rozpoczną się od drugiej niedzieli Adwentu, tj. od 4 do 7 grudnia. Poprowadzi je o. Romuald Kszuk (Ojciec Szensztacki), nasz były wikariusz. Prosimy tak zaplanować ten tydzień, aby znaleźć w tych dniach czas na spowiedź adwentową i nauki rekolekcyjne.
 8. W tym tygodniu zostały wymienione cztery okna w wirydarzu przy kościele.
 9. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.