Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13 LISTOPADA 2022

 1. Dzisiaj (13 XI) obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na rzecz wspólnot kościelnych w krajach w których chrześcijanie są krwawo prześladowani.
 2. Serdecznie dziękujemy męskim Kołom Różańcowym św. Józefa i św. Stanisława za ofiarowanie na potrzeby naszej Parafii odkurzacza przemysłowego, który przeznaczony będzie do sprzątania kościoła.
 3. Dziękujemy również Państwu Szlązek za ofiarowanie kamyków oraz obrzeży granitowych, które posłużyły do wyłożenia zabytkowych grobów na cmentarzu przykościelnym.
 4. W najbliższą sobotę, 19 listopada kandydaci do Sakramentu Bierzmowania przystąpią do pierwszej części egzaminu z katechizmu (pytania od 1 do 33). Zapraszamy do sali przy zakrystii - dziewczęta na godz. 9.00, a chłopców na 10.00. Na egzamin młodzież przynosi indeksy z wpisaną oceną z lekcji religii za zeszły rok oraz podpisem katechety.
 5. Informujemy, że w tym tygodniu udało się uruchomić telefon do kancelarii parafialnej, który w związku z remontami nie działał. Numer nie zmienił się - 25 757 22 93. Księża będą odbierali telefon wyłącznie w godzinach pracy kancelarii parafialnej.
 6. Dnia 21 listopada (przyszły poniedziałek) będziemy przeżywali podwójny odpust – wspomnienie Matki Bożej Siennickiej oraz Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny (tytuł kościoła). Msza Święta o godz. 9.00 będzie sprawowana jako wotywna ku czci Siennickiej Pani w intencjach zbiorowych, które możemy już zgłaszać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  - Kornel Prasuła, kawaler z parafii tutejszej i Paulina Woźniak, panna z parafii Parysów – zapowiedź 2.
  Narzeczonych polecamy modlitwie parafian. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest powiadomić o tym kancelarię parafialną.
 8. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.