Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 niedziela zwykła - 20.01.2019

Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

  1. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.
  2. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i pamiętamy o nich w naszej modlitwie.
  3. Wójt Gminy Siennica wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, serdecznie zapraszają seniorów z terenu naszej gminy, na dzień otwarty w Klubie Senior+ w Siennicy przy ul. Mińskiej 38 (teren Zespołu Szkół), który odbędzie się w dniu 21 stycznia 2019 r. (poniedziałek) w godzinach 9-12. W trakcie spotkania będzie możliwość zwiedzenia klubu, zapoznania się z ofertą zajęć oraz złożenia deklaracji uczestnictwa w klubie, przez zainteresowane osoby. Ok. godz. 10.00 na przybyłych gości czeka niespodzianka. Szczegółowe informacje można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Siennicy ul. Latowicka 9 lub pod numerem telefonu 25 757 22 64 w godzinach pracy ośrodka.
  4. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę, 27 stycznia po Mszy św. o godz. 9:00
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
  6. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdecznie podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących domów:

21.01 – Poniedziałek     Borówek, Nowe Zalesie, Dąbrowa (1 ksiądz), Truszczyn i Zglechów (2 ksiądz),

22.01 – Wtorek             Kulki, Julianów, od godz. 16:00 ul. Tartaczna

23.01 – Środa                Drożdżówka, Żakówek, od 16:00 ul. Słoneczna i Mińska

24.01 – Czwartek          od godz. 16:00 ul. Akacjowa

25.01 – Piątek               od godz. 16:00 ul. Kołbielska

26.01 – Sobota              od godz. 9:00 ul. Modrzewiowa, Sosnowa, Nowa i Konopnickiej

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 9.00. Bardzo prosimy o pojazd na tę godzinę. W czasie kolędy kancelaria parafialna jest czynna tylko rano. I nie ma Mszy św. wieczornej. Ofiary składane w czasie wizyty duszpasterskiej są przeznaczone na ogrzewanie kościoła i spłatę kredytu. Dokładny plan kolędy można znaleźć również w parafialnej gazetce a także na naszej stronie internetowej.

  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jana ZWIERZA, l. 50 z Gągoliny i Stefanię DZIEWULSKĄ, l. 88 z Pogorzeli. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  2. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą.