Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 LISTOPADA 2022 

 1. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 7.30 poświęcona została figura św. Józefa, która towarzyszyć będzie modlitwom w męskich różach różańcowych św. Józefa i św. Stanisława. W męskim Kole Różańcowym św. Stanisława brakuje kilku mężczyzn do pełnej róży różańcowej. Zainteresowanych panów prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
 2. Dzisiaj I-sza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy adoracyjne.
 3. Jutro (w poniedziałek) Msza Święta Wypominkowa (wypominki roczne) o godz. 18.00. Wypominki będą czytane od 17.20. Dzisiaj można jeszcze w zakrystii zgłaszać wypominki roczne.
 4. W piątek (11 XI) przypada wspomnienie św. Marcina oraz 104. rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Tego dnia Msze Święte o 7.30, 9.00 i 18.00. O godz. 18.00 Msza Święta sprawowana będzie w intencji Ojczyzny. Nie jest to święto nakazane, ale zachęcamy do modlitwy za Polskę i jej ład moralny.
 5. Dnia 21 listopada (poniedziałek) będziemy przeżywali podwójny odpust – wspomnienie Matki Bożej Siennickiej oraz Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny (tytuł kościoła). Msza Święta o godz. 9.00 będzie sprawowana jako wotywna ku czci Siennickiej Pani w intencjach zbiorowych, które możemy już zgłaszać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 6. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej serdecznie dziękuje wszystkim Darczyńcom, którzy wsparli tegoroczną kwestę na renowację zabytkowych nagrobków. Dzięki Państwa ofiarności w czasie zbiórki prowadzonej na cmentarzu parafialnym w Siennicy udało się zebrać kwotę 9386,94 zł. Pozwoli nam to podjąć działania w celu ratowania kolejnych zabytków. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej zaprasza na VI Siennicki Koncert Pieśni Patriotycznych, który odbędzie się 11 listopada o godz. 16.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Siennicy. Szczegóły na 4 stronie gazetki.
 7. W dniu Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada o godz. 15.30 Wójt Gminy Siennica zaprasza mieszkańców naszej gminy na wspólne odśpiewanie hymnu państwowego wraz z Międzypokoleniowym Chórem Kameralnym Kanon oraz uroczyste podniesienie flagi przed Urzędem Gminy na maszt, który został zrealizowany w ramach projektu „Pod biało – czerwoną”.
 8. Zachęcamy do udziału w akcji honorowego krwiodawstwa w niedzielę, 13 listopada w godzinach 9.00 – 13.00 w Zespole Szkół w Siennicy. Należy spożyć lekki posiłek i posiadać dokument tożsamości.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  - Kornel Prasuła, kawaler z parafii tutejszej i Paulina Woźniak, panna z parafii Parysów – zapowiedź 1.
  Narzeczonych polecamy modlitwie parafian. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest powiadomić o tym kancelarię parafialną.
 10. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.