Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 PAŹDZIERNIKA 2022

Msze Święte:
1 listopada (wtorek) WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH:
- 7.30, 9.00, 11.00 (na cmentarzu), 18.00.

2 listopada (środa) ZADUSZKI:
- 7.30, 9.00, 18.00.

 1. W najbliższy wtorek, 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętychjest to święto nakazane. Tradycyjnie po Mszy Świętej o godz. 11.00 (na cmentarzu) odbędzie się procesja żałobna połączona z wypominkami jednorazowymi. W czasie procesji i po niej można zgłaszać do kapłanów pomniki do poświęcenia. Nie będzie Mszy Świętej o 12.30. 1 listopada odmówimy różaniec za zmarłych o 17.15 w kościele.
 2. W środę, 2 listopada przeżywamy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Zaduszki). Po Mszy Świętej w kościele o godz. 9.00 odbędzie się procesja żałobna na cmentarz przykościelny połączona również z wypominkami jednorazowymi.
 3. Przyjmujemy na wypominki. Można je zgłaszać w zakrystii i kancelarii do księży. Dodatkowo kleryk w kaplicy cmentarnej będzie przyjmował wypominki dzisiaj (30 X) w godz. 10.00 – 14.00, a także 1 listopada w godz. 8.00 – 10.45.
 4. Prosimy, aby śmieci na cmentarzu parafialnym segregować w ten sposób, aby bioodpadów nie wkładać do kontenerów, lecz z boku. W związku z ogromnymi kosztami wywozu śmieci ofiary składane na tacę 1 i 2 listopada będą przeznaczone na ten cel.
 5. Zapraszamy członków Kół Różańcowych, Róż Rodzinnych i Róży Dziecięcej oraz wszystkich czcicieli Maryi na Mszę Świętą dziś (30 X) o godz. 12.30. Przynosimy kapliczki z wizerunkiem MB Szensztackiej.
 6. Dzisiaj (30 X) zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom.
 7. Dobiega końca miesiąc październik. W najbliższy poniedziałek zapraszamy dzieci na różaniec wcześniej, tj. na 16.30, a po wspólnej modlitwie odbędzie się wręczenie nagród dla młodych artystów, którzy wykonali różańce. Prace można dzisiaj obejrzeć w bocznym wejściu do kościoła. Dziękujemy panu kościelnemu za przygotowanie wystawy prac. Na poniedziałkowy różaniec dzieci zabierają również zeszyty do religii w których wklejały obrazki różańcowe.
 8. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano podczas Mszy Świętej o 7.00, oraz po południu od 17.00 do 18.00. Po Mszy Świętej porannej odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa przed Najświętszym Sakramentem, a od 17.00 do 17.55 adoracja prywatna w ciszy.
 9. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca, a w naszej Parafii także dzień Matki Bożej Siennickiej. Tego dnia Msza Święta o godz. 7.00 rano sprawowana jest jako wotywna ku czci Siennickiej Pani w intencjach zbiorowych oraz możliwość spowiedzi wynagradzającej Sercu NMP. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu w ołtarzu bocznym MB Siennickiej do godz. 9.00. Już prawie 400 lat trwa kult Matki Bożej Siennickiej. Dlatego w sposób szczególny jesteśmy wezwani do praktykowania nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca - warunki (według wskazań Matki Bożej):
  - Spowiedź w pierwszą sobotę miesiąca lub chwilę wcześniej (w myślach należy wzbudzić intencję wynagradzającą Sercu Matki Bożej). 
  - Komunia Święta w pierwszą sobotę miesiąca w intencji wynagradzającej Sercu Matki Bożej.
  - Różaniec w intencji wynagradzającej Sercu Matki Bożej w pierwszą sobotę miesiąca.
  - Piętnastominutowe rozmyślanie nad piętnastoma tajemnicami różańcowymi w pierwszą sobotę miesiąca (tajemnice radosne, bolesne i chwalebne)
 10. Intencje różańcowe na miesiąc listopad: intencja papieska – za dzieci cierpiące, żyjące na ulicach, ofiary wojen, sieroty, aby miały dostęp do edukacji i mogły doświadczyć bliskości rodziny; intencja parafialna – o łaskę życia wiecznego dla zmarłych, w tym zmarłych członków Żywego Różańca.
 11. Gminna Biblioteka Publiczna w Siennicy zaprasza na ostatnie wystawienie spektaklu „Romantyczna Siennica”. Informujemy, że nastąpiła zmiana miejsca i godziny przedstawienia. Zapraszamy dziś (30 października) do siedziby Biblioteki o godz. 17.00.
 12. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej informuje, że zakończyły się prace konserwatorskie nagrobka rodziny Braulińskich na cmentarzu parafialnym w Siennicy. Nagrobek wykonany z piaskowca składa się z figury na postumencie, płyty nagrobnej i słupków ogrodzeniowych. Renowacja została pozytywnie odebrana przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Szczegóły na stronie 4 gazetki parafialnej. W dniu 1 listopada br. na cmentarzu parafialnym w Siennicy Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej przeprowadzi kwestę na ratowanie zabytkowych nagrobków.
 13. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.
 14. W tym tygodniu pożegnaliśmy:
  † Zdzisławę Chwesiuk z Zalesia,
  † Bolesława Kaczmarskiego z Borówka,
  † Zygmunta Paczkowskiego z Siennicy,
  † Beatę Cudnik z Bud Łękawickich.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…