9 PAŹDZIERNIKA 2022

1. Nabożeństwa różańcowe są sprawowane codziennie, bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 18.00 (zarówno w dni powszednie, jak i w niedzielę). Dodatkowo w poniedziałki i środy o godz. 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci na wspólny różaniec w kościele.
  2. Zachęcamy dzieci do wykonania różańców dowolną metodą. Prace należy podpisać i przynieść do zakrystii do niedzieli, 23 października. Różańce zostaną zaprezentowane na wystawie w bocznym wejściu do kościoła i nagrodzone.
  3. Dziękujemy panom Stanisławowi Frelkowi, Stanisławowi Woźniakowi i Jakubowi Mazkowi za prace na rzecz Parafii w tym tygodniu. Dziękujemy Państwu Witek za ofiarę na rzecz remontów parafialnych.
  4. Tradycją lat minionych zbieramy ziemniaki, warzywa i owoce (jabłka) jako pomoc dla kleryków naszego seminarium. Dary te można przekazywać w godzinach pracy kancelarii do 15 października.
  5. Od poniedziałku w godzinach kancelaryjnych rozpoczynamy przyjmowanie wypominek. W trosce o pomoc dla dusz osób zmarłych w pierwsze poniedziałki miesiąca przez cały rok o godz. 18.00 będziemy sprawować Mszę Świętą za polecanych w wypominkach rocznych. Za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych będziemy modlić się w procesjach żałobnych 1 i 2 listopada. Kartki na wypominki roczne i jednorazowe są wyłożone przy tablicy ogłoszeń i w kancelarii parafialnej. Jeżeli ktoś pragnie zgłosić wypominki zarówno jednorazowe, jak i roczne powinien wypełnić obie kartki. Wypominki zgłaszamy wyłącznie do księży.
  6. Dziecięco – młodzieżowa Oaza i Przyjaciele oraz Międzypokoleniowy Chór Kameralny Kanon z Gminnej Biblioteki Publicznej w Siennicy zapraszają na widowisko teatralno – muzyczne „Transitus św. Franciszka” 9 października (niedziela) o g. 19.30 w naszym kościele parafialnym.
  7. Zwracamy się z prośbą do panów o pomoc w porządkowaniu cmentarzyka przykościelnego. Prosimy o zabranie pił spalinowych, łopat, szpadli i taczek. Prace planujemy rozpocząć w sobotę, 25 października od godz. 8.00.
  8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
    - Jakub Stojak, kawaler z parafii tutejszej i Małgorzata Jagoda Świderczuk, panna z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Rejowcu Fabrycznym – zapowiedź 2.
    Narzeczonych polecamy modlitwie parafian, ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest o tym powiadomić kancelarię parafialną.
  9. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy,
  10. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

† Stanisława Sadowskiego z Siennicy,

† Krystynę Halinę Duszczyk z Wólki Dłużewskiej.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…