Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25 WRZEŚNIA 2022

 1. Dzieci, które dotychczas nie otrzymały książeczek mogą je dzisiaj odebrać w zakrystii. W zakrystii są naklejki dla dzieci, a po Mszy Świętej o 11.00 będą rozdawane w kościele.
 2. W miniony czwartek 109 osób przyjęło z rąk Jego Ekscelencji ks. Bpa Romualda Kamińskiego, Ordynariusza naszej Diecezji Sakrament Bierzmowania. Jesteśmy dumni z postawy młodzieży, która swoim wzorowym uczestnictwem we Mszy Świętej udowodniła swoją dojrzałość chrześcijańską. Dziękujemy za oprawę liturgii wszystkim lektorom, ministrantom, siostrom kapucynkom, panu kościelnemu, katechetom, animatorom oraz chórowi Kanon.
 3. Dziękujemy Grzegorzowi i Damianowi Baranowskim, Tadeuszowi Grzegrzułce, Janowi Grzegrzułce, Przemysławowi Pieńkowskiemu za wczorajsze prace przy Parafii. Dziękujemy również rodzicom za pomoc w organizacji ogniska dla dzieci i młodzieży.  
 4. Dziękujemy za ofiarę 1300 złotych przekazaną na rzecz naszej Parafii. Bóg zapłać.
 5. W związku z bardzo dużo liczbą kandydatów do Sakramentu Bierzmowania od tego roku przygotowanie do sakramentu Bierzmowania będzie jednoroczne, aby grupy były mniejsze. W najbliższy piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszamy młodzież klas VIII wraz z rodzicami na spotkanie rozpoczynające przygotowanie formacji. Jeżeli ktoś ze starszych roczników z różnych względów nie przyjął jeszcze tego Sakramentu zapraszamy również na spotkanie.
 6. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 7.00 do godz. 9.00 przy ołtarzu Matki Bożej Siennickiej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. W najbliższą sobotę rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa będą sprawowane codziennie, bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 18.00 (zarówno w dni powszednie, jak i w niedzielę). W kruchcie na tablicy ogłoszeń wywieszona jest lista dla wspólnot chcących włączyć się we współprowadzenie tej modlitwy. Dodatkowo w poniedziałki i środy w październiku o godz. 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci na wspólny różaniec w kościele.
 8. W przyszłą niedzielę, 2 października na Sumie o godz. 12.30 ks. prof. dr hab. Piotr Tomasik, Dziekan Wydziału Teologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a przed 30 laty nasz wikariusz dokona uroczystego wprowadzenia relikwii pierwszego stopnia (włosy) błog. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Będzie to również pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej przed Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię przez orędownictwo błogosławionego Prymasa Wyszyńskiego.
 9. Tradycją lat minionych będziemy zbierać ziemniaki, warzywa i owoce (jabłka) jako pomoc dla kleryków naszego seminarium. Dary te można przekazywać w godzinach pracy kancelarii do 15 października.
 10. W tym tygodniu liturgii: we wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, w środę św. Wacława, w czwartek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała, w piątek wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła, a w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
 11. Intencje mszalne na rok 2023 będziemy przyjmowali od poniedziałku, 3 października w godzinach pracy kancelarii parafialnej.
 12. Intencje różańcowe na miesiąc październik - intencja papieska: O Kościół otwarty dla wszystkich. Módlmy się, aby Kościół wierny ewangelizacji i odważny w jej głoszeniu, był przestrzenią solidarności i akceptacji drugiego człowieka. Intencja parafialna: O umiłowanie modlitwy różańcowej w naszej wspólnocie parafialnej, w naszych rodzinach.
 13. Dziecięco – młodzieżowa Oaza i Przyjaciele oraz Międzypokoleniowy Chór Kameralny Kanon z Gminnej Biblioteki Publicznej w Siennicy zapraszają na widowisko teatralno – muzyczne „Transitus św. Franciszka” 9 października o g. 19.30 w naszym kościele parafialnym.
 14. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Damian Michał Supieta, kawaler z parafii Kiczki i Martyna Król, panna z parafii tutejszej – zapowiedź 1; Jarosław Kuberski, stanu wolnego z parafii Jakubów i Aleksandra Katarzyna Konowrocka, stanu wolnego z parafii tutejszej – zapowiedź 1. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian, ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest o tym powiadomić kancelarię parafialną.
 15. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy,
 16. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

† Tomasza Mroza pochodzącego z Siennicy

† Rachelę Marię Jarzębską z Siennicy

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…