Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18 WRZEŚNIA 2022

 1. Tydzień temu dzieci otrzymały książeczki do wklejania obrazków z uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych. Jeżeli jeszcze jakieś dziecko nie ma takiej książeczki to można odebrać ją od księży w zakrystii. Naklejki rozdajemy zawsze pod koniec Mszy Świętej dla dzieci o godz. 11.00. Jeżeli dziecko uczestniczy w liturgii niedzielnej o innej godzinie to może naklejkę wziąć z zakrystii.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom, którzy w sobotę włączyli się w prace związane z remontem budynku parafialnego – plebanii: Dariuszowi Kołodziejczykowi, Stanisławowi Wilkowi, Pawłowi Lasykowi, Ryszardowi Reszczykowi, Stanisławowi Woźniakowi, Łukaszowi Osicy, Sebastianowi Bielakowskiemu, Grzegorzowi Baranowskiemu, Piotrowi Antosiewiczowi, Krzysztofowi Pieńkowskiemu, Jakubowi Mazkowi.
 3. Dziękujemy firmie pana Adama Zagrabskiego za wykonane w tym tygodniu prace budowlane, panu Mariuszowi Zawadce za stolarkę drzwi, oraz Państwu Kalinowskim za prace stolarskie przy ołtarzu głównym.
 4. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 Jego Ekscelencja Ks. Bp Romuald Kamiński udzieli ponad stu młodym osobom sakramentu Bierzmowania. Na tę uroczystość zapraszamy zwłaszcza rodziców, rodzeństwo, dziadków i chrzestnych kandydatów do tego sakramentu. Przed uroczystością Bierzmowania w poniedziałek o 18.30 próba, we wtorek od 17.00 spowiedź dla kandydatów i świadków (także rodziców) oraz w środę o 18.30 próba generalna.
 5. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 18.00 zbiórka dla ministrantów i lektorów – odprawa przed czwartkową Mszą Świętą.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.00 rozdamy dzieciom komunijnym różańce. Różańce wręczą Mamy.
 7. W najbliższą sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 pragniemy modlić się ze wszystkimi ministrantami, lektorami, scholą, oazą, bielankami. Po Eucharystii na terenie przy plebanii chcemy spędzić wspólnie czas przy ognisku. Jest to gest wdzięczności dla młodzieży udzielającej się przy naszej Parafii.
 8. Przypominamy, że ze względu na trwające prace remontowe Plebanii przez najbliższe tygodnie kancelaria parafialna będzie przeniesiona do kontenera biurowego. Godziny kancelarii parafialnej pozostają bez zmian.
 9. We wtorek z racji na spowiedź kandydatów do Bierzmowania kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano.
 10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Januarego, we wtorek - św. Andrzeja Kim Taegona, kapłana i Towarzyszy, w środę – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelistę (patrona służb medycznych), a w piątek – św. ojca Pio, kapłana
 11. Dziękujemy około 300 Parafianom, którzy w zeszłym tygodniu złożyli swój podpis poparcia dla zaostrzenia kar dla osób, które dopuszczają się profanacji i obrażają nasze uczucia religijne.
 12. W przyszłą niedzielę, 25 września po Mszy Świętej o godz. 9.00 spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca.
 13. Kruchta naszej świątyni jest otwarta każdego dnia tygodnia od porannej do wieczornej Mszy Świętej. Zachęcamy, aby idąc do pracy, szkoły, na zakupy czy załatwić ważne sprawy wstępować do Domu Pana Boga na modlitwę, oddać cześć Najświętszemu Sakramentowi i pokłonić się Matce Bożej Siennickiej.
 14. W tym tygodniu udało się z podłogi naszej świątyni usunąć mechanicznie wszelkie zabrudzenia, a także zaimpregnować powierzchnię.
 15. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
 16. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy
 17. W tym tygodniu pożegnaliśmy: † Wojciecha Antosiewicza  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…