Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 niedziela zwykła - 04.09.2022

 

Ogłoszenia parafialne na niedzielę,

4 września 2022

 

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom, którzy w piątek i sobotę włączyli się w prace związane z remontem budynku parafialnego – plebanii: Bogdanowi Drożdżowi, Kubie Mazkowi, Grzegorzowi Baranowskiemu, Sebastianowi Biedakowskiemu, Przemysławowi Pieńkowskiemu, Tomaszowi Brodzie, Krzysztofowi Pieńkowskiemu, Dariuszowi Kołodziejczykowi, Piotrowi Antosiewiczowi, Adamowi Zagrabskiemu, Dariuszowi Sadowskiemu, Stanisławowi Wilkowi, Jarosławowi Kowalikowi, Stanisławowi Zwierzowi, Damianowi Baranowskiemu, Danielowi Kalinowskiemu, Adamowi Makowskiemu, Jackowi Domańskiemu, Stanisławowi Woźniakowi, Jakubowi Sabakowi. Składamy bardzo serdeczne Bóg zapłać. Na najbliższą sobotę również zwracamy się z prośbą o kontynuację prac związanych z remontem budynku parafialnego.
 2. Dziękujemy panom Wojciechowi i Hubertowi Jackiewiczom za pokrycie blachą wejścia do krypt. Prace były spowodowane wcześniejszą kradzieżą blachy.
 3. Dzisiaj o godz. 11.00 będzie miało miejsce poświęcenie plecaków. Od dzisiejszej niedzieli Msza Święta o godz. 11.00 jest z kazaniem dla dzieci.
 4. Od dzisiaj powracamy do tradycyjnych godzin sprawowania Mszy Świętych niedzielnych, czyli 7.30, 9.00, 11.00, 12.30, 18.00. Przypominamy, że w soboty o godz. 18.00 sprawowana jest Msza Święta z formularza niedzielnego dla tych, którzy z bardzo ważnych przyczyn mają utrudniony dostęp do Eucharystii w niedzielę.
 5. Dziś jest I-sza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy adoracyjne.
 6. Od dziś wznawiamy wydawanie biuletynu parafialnego. Dziękujemy Panu Józefowi Kopie za pomoc w przygotowywaniu gazetki.
 7. W najbliższy czwartek obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia po Mszach Świętych o godz. 7.00 i 18.00 zgodnie z tradycją poświęcimy ziarno na zasiew oraz odmówimy przed wizerunkiem Matki Bożej Siennickiej litanię Loretańską.
 8. Legion Maryi informuje, że są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy 10 września. Wyjazd z Siennicy o godz. 4.00 rano, zaś z Siodła o 3.40.
 9. Sąsiednia Parafia w Grzebowilku zaprasza 11 września na godz. 13.00 na festyn parafialny na boisku szkolnym. Szczegółowy plan na gablocie ogłoszeń.
 10. W sobotę po Mszy Świętej o godz. 18.00 kolejne spotkanie kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 11. W przyszłą niedzielę o godz. 10.15 spotkanie rodziców dzieci komunijnych.
 12. W ostatnich latach w Polsce doszło do kilkuset profanacji, dewastacji, aktów wandalizmu i zniszczeń obiektów kultu religijnego. Zniszczono dziesiątki kapliczek, figur, przydrożnych krzyży, a także murów, drzwi, okien świątyń. Od jesieni 2020 r. doszło do kilkudziesięciu zakłóceń obrzędów religijnych w tym w szczególności zakłóceń Mszy świętych w wielu polskich miastach. Odpowiedzialność karną za te czyny ponieśli nieliczni sprawcy. Dlatego Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „w obronie chrześcijan” zaproponował zmiany treści przepisów karnych, by dawały one realną ochronę prawną osobom wierzącym, obiektom kultu religijnego, kościołom. W naszej Parafii podpis pod tym projektem będzie można złożyć w niedzielę, 11 września br. przed kościołem w godz. od 8.00 do 13.30 oraz po Mszy o 18tej. Zachęcamy do wspierania tej inicjatywy. Przy składaniu podpisu niezbędne jest podanie numeru PESEL.
 13. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
 14. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Damian WRÓBLEWSKI, kawaler z par. tutejszej i Martyna BYLAK, panna z par. tutejszej – zapowiedź 1.

Agnieszka KOT – panna z par. tutejszej i Łukasz CEGIEŁKA, kawaler z par. Kuflew – zapowiedź 1.

Konrad NOWAK, kawaler z par. tutejszej i Dagmara Jolanta MAKULEC, panna z par. MB Saletyńskiej w Warszawie – zapowiedź 2.

Narzeczonych polecamy modlitwie wszystkich parafian, ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest powiadomić o tym kancelarię parafialną.

 1. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy
 2. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

† Bolesława Mamesa z Krzywicy

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…