Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21 niedziela zwykła - 21.08.2022

Składamy serdeczne Bóg zapłać Filipowi Chlewickiemu, Pawłowi i Bartoszowi Gałązkom, Tadeuszowi i Wiesławie Grzegrzółkom, Marii Gałązce, Danielowi Kalinowskiemu, Tomaszowi Brodzie, Grzegorzowi Baranowskiemu, Pawłowi Lasykowi, Markowi Ziębie, Stanisławowi Wilkowi, Bogdanowi Drożdżowi, Jadwidze Grzegrzółce, Stanisławowi i Kubie Woźniakom, Stanisławowi Zwierzowi, Przemysławowi Pieńkowskiemu, Jackowi Domańskiemu, Janowi Maśniakowi, Januszowi Augustyniakowi, Annie Rutkowskiej, Danucie Gałązce, którzy w sobotę włączyli się w prace porządkowe przy oczyszczaniu terenu parafialnego.

  1. Dziś przeżywamy parafialno – gminne dożynki, które rozpoczną się na stadionie Mszą Świętą o godz. 12.30.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: poniedziałek – NMP Królowej, środa – św. Bartłomieja Apostoła, piątek – Uroczystość NMP Częstochowskiej, sobota – św. Moniki.
  3. Władza Diecezjalna z dn. 19 sierpnia br. mianowała ks. Jerzego Daneckiego proboszczem Parafii św. Stanisław BM w Siennicy, a od dn. 26 sierpnia wikariuszem parafii będzie mianowany ks. Piotr Domański.
  4. W przyszłą niedzielę, 28 sierpnia po Mszy Świętej o godz. 9.00 modlitewne spotkanie Kół Różańcowych. Zapraszamy.
  5. Przeżywamy czas wakacji i urlopów. Wyjeżdżając pamiętajmy o praktykach religijnych, aby być świadkami wiary. Troszczmy się o godny chrześcijanina strój w miejscach sakralnych. Wszystkim wyjeżdżającym życzę udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu.
  6. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
  7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Damian SOSZYŃSKI, kawaler z par. tutejszej i Sylwia Martyna GÓJSKA, panna z par. MB Fatimskiej w Mistowie – zapowiedź 1.

Narzeczonych polecamy modlitwie wszystkich parafian, ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest powiadomić o tym kancelarię parafialną.

  1. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

† Mariannę Antosiewicz z Bestwin

† Stanisława Duszczyka ze Zglechowa

† Jadwigę Helenę Samulik z Siodła

† Leokadię Ciechańską z Drożdżówki

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

  1. Zachęcam do lektury Tygodnika Idziemy