Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Święto Chrztu Pańskiego - 13.01.2019

Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

  1. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się 34 Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.
  2. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się to dzieło szczególnie poprzez osobistą modlitwę.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
  4. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdecznie podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących domów:

14.01 – Poniedziałek        Siodło (2 księży), od godz. 16:00: ul. Latowicka i Zachodnia

15.01 – Wtorek                  Pogorzel: ul. Ogrodowa, Leśna Letniskowa, Parkowa, Polna

16.01 – Środa                    Gągolina (1 ksiądz), Krzywica, Strugi Krzywickie (2 ksiądz)

17.01 – Czwartek              ul. Czarnockiego (1 ksiądz), Piaski i Starowiejska (2 ksiądz),

18.01 – Piątek                    ul. Dłużewskich (1 ksiądz), Malownicza, Dworkowa (2 ksiądz),

19.01 – Sobota                   ul. Ogrodowa, Cicha, Spokojna, Storczykowa

21.01 – Poniedziałek         Borówek, Nowe Zalesie, Dąbrowa (1 ksiądz),

Truszczyn i Zglechów (2 ksiądz),

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 9.00. Bardzo prosimy o pojazd na tę godzinę. W czasie kolędy kancelaria parafialna jest czynna tylko rano. I nie ma Mszy św. wieczornej. Ofiary składane w czasie wizyty duszpasterskiej są przeznaczone na ogrzewanie kościoła i spłatę kredytu. Dokładny plan kolędy można znaleźć również w parafialnej gazetce a także na naszej stronie internetowej.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jana AUGUSTYNIAKA, l. 88 z Gągoliny i Melanię ANTOSIEWICZ, l. 94, z Bestwin. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…