20 niedziela zwykła - 14.08.2022

Jutro uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i 102 rocznica Cudu nad Wisłą. Tego dnia Msze Święte według układu niedzielnego (wakacyjnego): 7.30, 9.00, 11.00, 18.00. Po każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: wtorek – św. Stefana Węgierskiego, środa – św. Jacka, sobota - św. Bernarda.
  2. Przeżywamy czas wakacji i urlopów. Wyjeżdżając pamiętajmy o praktykach religijnych, aby być świadkami wiary. Troszczmy się o godny chrześcijanina strój w miejscach sakralnych. Wszystkim wyjeżdżającym życzę udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu.
  3. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
  4. Zapraszam w sobotę, 20 sierpnia od godz. 9.00 do pomocy przy uprzątaniu terenu przy parkanie i łąki za budynkiem parafialnym.
  5. W przyszłą niedzielę, 21 sierpnia będą miały miejsce parafialno – gminne dożynki, które rozpoczną się na stadionie Mszą Świętą o godz. 12.30. Proszę mieszkańców Wojciechówki o przygotowanie dekoracji ołtarza na tę liturgię.
  6. Są jeszcze wolne intencje mszalne w dni powszednie w tym tygodniu.
  7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Damian RUSAK, kawaler z par. św. Jana Chrzciciela w Górznie i Magdalena WITEK, panna z par. tut. – zapowiedź 2.

Albert SZCZEPANIK, kawaler z par. św. Anny w Kiczkach i Barbara ANDRUK, panna z par. tut. – zapowiedź 2.

Dominik BOĆKOWSKI, kawaler z par. tut i Katarzyna PAROL, panna z par. MB Fatimskiej w Mistowie – zapowiedź 2.

Bartosz Piotr ZWIERZ, kawaler z par. tut i Patrycja Aleksandra SKÓRA, panna z par. św. Wojciecha w Jeruzalu – zapowiedź 2.

Narzeczonych polecamy modlitwie wszystkich parafian, ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest powiadomić o tym kancelarię parafialną.

1. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

† Stefanię Rumak z Siennicy

† Marzenę Stanisławę Cholewę z Nowego Zalesia

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. Zachęcam do lektury Tygodnika Idziemy