19 niedziela zwykła - 07.08.2022

Dziękuję bardzo serdecznie za pomoc mieszkańcom Pogorzeli, Nowej Pogorzeli, Siodła, Świętoch, Żakowa, Kątów za przygotowanie posiłków dla pielgrzymów. Dziękujemy również wszystkim, którzy przyjęli pod swój dach pątników.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy uprzątnęli groby i uczestniczyli we Mszy Świętej na cmentarzu dając tym samym świadectwo wiary i szacunku spoczywającym na cmentarzu. Legionowi Maryi dziękuję za posadzenie kwiatów przy budynku parafialnym.
  2. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek – św. Dominika, we wtorek św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy, w środę św. Wawrzyńca, a w czwartek św. Klary.
  3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca po Mszy Świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne.
  4. Przeżywamy czas wakacji i urlopów. Wyjeżdżając pamiętajmy o praktykach religijnych, aby być świadkami wiary. Troszczmy się o godny chrześcijanina strój w miejscach
    Wszystkim wyjeżdżającym życzę udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu.
  5. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy dn. 10 września 2022. Zapisy w salce przy zakrystii w każdą niedzielę o godz. 10.00 lub telefonicznie 692 230 466. Koszt wyjazdu to 80 złotych.
  6. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
  7. W niedzielę, 21 sierpnia będzie miało miejsce parafialno – gminne dziękczynienie za tegoroczne plony, tj. dożynki, które rozpoczną się na stadionie Mszą Świętą o godz. 12.30. Proszę mieszkańców Wojciechówki o przygotowanie dekoracji ołtarza na tę liturgię. na tablicy ogłoszeń jest plakat informujący o przebiegu dożynek.
  8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Damian RUSAK, kawaler z par. św. Anny w Kiczkach i Magdalena WITEK, panna z par. tut. – zapowiedź 1.

Dominik BOĆKOWSKI, kawaler z par. tut i Katarzyna PAROL, panna z par. MB Fatimskiej w Mistowie – zapowiedź 1.

Bartosz Piotr ZWIERZ, kawaler z par. tut i Patrycja Aleksandra SKÓRA, panna z par. św. Wojciecha w Jeruzalu – zapowiedź 1.

Patryk NOWAK, kawaler z par. MB Częstochowskiej w Starogrodzie i Klaudia KONOWROCKA, panna z par. tut. – zapowiedź 2.

Narzeczonych polecamy modlitwie wszystkich parafian, ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest powiadomić o tym kancelarię parafialną.

1. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

† Tadeusza Józefa Brodę z Łękawicy,

† Janinę Kubowiak z Ptaków,

† Krystynę Smuga z Siodła,

† Sławomira Tkaczyka z Kątów,

† Ewę Jadwigę Bakułę z Zalesia,

† Ewę Krupę z Siodła.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. Zachęcam do lektury Tygodnika Idziemy