Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18 niedziela zwykła - 31.07.2022

Na bocznym ołtarzu, przy Matce Bożej Siennickiej jest wystawiona urna, do której można składać napisane na kartce intencje, prośby, podziękowania do Matki Bożej Częstochowskiej. Na Mszy Świętej 11 sierpnia inaugurującej IX Siennicką Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę wszystkie intencje zostaną przekazane pielgrzymom rowerowym, którzy zawiozą je do tronu Matki Jasnogórskiej. Inicjatywa ta kierowana jest do wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą osobiście pielgrzymować do Matki Bożej Jasnogórskiej. W tym roku po raz kolejny będziemy mogli nasze intencje przekazać za pośrednictwem pielgrzymów rowerowych.

 1. Organizatorzy IX Pielgrzymki Rowerowej zapraszają wszystkich tegorocznych pielgrzymów na spotkanie organizacyjne dziś po Mszy Świętej o 18.00. W trakcie spotkania będzie można wpłacić zaliczkę, nabyć kamizelki odblaskowe oraz uzyskać ważne informacje organizacyjne.
 2. Dziękuję bardzo serdecznie rodzinie państwa Gałązków, Sabinie Krzyżanowskiej, Jadwidze Grzegrzółce, Marii Gałązce, Robertowi Brodzie, Stanisławowi Zwierzowi, Celinie Rutkowskiej, Stanisławowi Woźniakowi, Hannie i Stanisławowi Wilk, Anecie Łukasiak, Bogdanowi Drożdżowi, Tomaszowi Duszczykowi, Marcinowi Grzegrzółce, Kubie Mazkowi, Ryszardowi Reszczykowi, Izie, Marcinowi, Robertowi, Szymonowi Gójskim oraz Karolowi za pomoc w uprzątaniu terenu wokół kościoła i budynku parafialnego. Składam serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dzisiaj po Mszach Świętych modlimy się w intencji kierowców i ma miejsce poświęcenie pojazdów.
 4. Jutro rozpoczyna się miesiąc sierpień, w naszej Ojczyźnie naznaczony przelaną krwią o wolność, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy oddali życie za nas. Sierpień to także czas troski o życie w trzeźwości. Na ołtarzu bocznym pod obrazem Jezusa Miłosiernego jest wyłożona księga trzeźwości, w której możemy zadeklarować abstynencję w sierpniu.
 5. Drugiego lutego można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim modlitwy Pańskiej, wyznania wiary, trwanie w stanie łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej i wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
 6. W tym tygodniu w liturgii: jutro – św. Alfonsa Liguoriego, w czwartek św. Jana Marii Vianneya, a w sobotę święto Przemienienia Pańskiego.
 7. W najbliższy czwartek, 4 sierpnia w naszej Parafii gościć będziemy pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę. Pielgrzymka Drohiczyńska licząca około 350 osób przybędzie do nas około 10.00, a Pielgrzymka Białostocka w liczbie 150 osób dotrze do nas około godz. 17.30 i zostanie na nocleg. Zwracam się z prośbą, aby w tym roku przygotowaniem posiłków zajęli się: obiad i kolacja – Pogorzel. śniadanie – Nowa Pogorzel, mleko i warzywa – Siodło i Świętochy, ciasto – Żaków i Kąty.
 8. Tradycyjnie dzień przed Odpustem parafialnym (piątek) będziemy sprawować Mszę Świętą na cmentarzu parafialnym o godz. 18.00. Gdyby warunki były niesprzyjające – Msza Święta odbędzie się w kościele. Tego dnia przypada pierwszy piątek miesiąca – spowiedź pierwszopiątkowa będzie o 7.00 (w kościele) i od 17.30 (na cmentarzu).
 9. Osoby zainteresowane poświęceniem pomników prosimy, aby zgłaszały się po Mszy Świętej na cmentarzu.
 10. W sobotę w święto Przemienienia Pańskiego w naszej Parafii przeżywamy Uroczystość Odpustową. Msze Święte tego dnia: 30, 9.00, 11.00, 18.00. Suma Odpustowa o godz. 11.00, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna. Zapraszamy do udziału asystę kościelną i wszystkie grupy parafialne.
 11. Intencje na Msze Święte zbiorowe na cmentarzu i na Sumie Odpustowej prosimy przekazywać w tygodniu w kancelarii parafialnej.
 12. Najbliższa sobota to również Pierwsza Sobota Miesiąca. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. W czasie wystawienia możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.
 13. Intencje do modlitwy różańcowej na miesiąc sierpień: intencja papieska – módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy, mocno doświadczeni kryzysem ekonomicznym i społecznym, mieli środki potrzebne do działania i pracy na rzecz wspólnot w których żyją. Intencja parafialna – módlmy się o opiekę i błogosławieństwo Boże dla nowych kapłanów, niech posługa w naszej Parafii będzie radością, a trudy okazją do głębszego powierzania się Bogu.
 14. Przeżywamy czas wakacji i urlopów. Wyjeżdżając pamiętajmy o praktykach religijnych, aby być świadkami wiary. Troszczmy się o godny chrześcijanina strój w miejscach
  Wszystkim wyjeżdżającym życzę udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu.
 15. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy dn. 10 września 2022. Zapisy w salce przy zakrystii w każdą niedzielę o godz. 10.00 lub telefonicznie 692 230 466. Koszt wyjazdu to 80 złotych.
 16. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
 17. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Patryk Nowak, kawaler z par. MB Częstochowskiej w Starogrodzie  i Klaudia Konowrocka, panna z par. tut. – zapowiedź 1

Narzeczonych polecamy modlitwie wszystkich parafian, ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest powiadomić o tym kancelarię parafialną.

 1. Zachęcam do lektury Tygodnika Idziemy
 2. Dziś w Parafii św. Anny w Kiczkach o godz. 20.00 koncert patriotyczno – religijny. Ze względu na deszcz, w tym roku koncert w kościele.