Od dzisiejszej Niedzieli (24 lipca) na bocznym ołtarzu, przy Matce Bożej Siennickiej będzie wystawiona urna, do której można składać napisane na kartce intencje, prośby, podziękowania do Matki Bożej Częstochowskiej. Na Mszy Świętej 11 sierpnia inaugurującej IX Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę wszystkie intencje zostaną przekazane pielgrzymom rowerowym, którzy zawiozą je do tronu Matki Jasnogórskiej. Inicjatywa ta kierowana jest do wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą osobiście pielgrzymować do Matki Bożej Jasnogórskiej. W tym roku po raz kolejny będziemy mogli nasze intencje przekazać za pośrednictwem pielgrzymów rowerowych.

1. Organizatorzy IX Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę zapraszają wszystkich tegorocznych pielgrzymów na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 31 lipca b. r. po Mszy Świętej o godz. 1800. Podczas spotkania będzie można wpłacić zaliczkę, nabyć kamizelki odblaskowe i uzyskać ważne informacje organizacyjne.
  2. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą Niedzielę (31 lipca) po Mszy świętej o godz. 900. Serdecznie zapraszamy.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będziemy modlić się w intencji kierowców
    i będzie miało miejsce poświęcenie pojazdów.

1. Dotarła do nas fala upałów. Bardzo serdecznie proszę o zainteresowanie się osobami starszymi i samotnymi czy nie potrzebują naszej pomocy.

1. W tym w liturgii: jutro – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa patrona kierowców, pamiętajmy tego dnia w modlitwie szczególnie o kierowcach, we wtorek – św. Joachima
    i Anny – Rodziców Najświętszej Maryi Panny, w piątek – św. Marty, Marii i Łazarza.

1. Przeżywamy czas wakacji i urlopów. Wyjeżdżając pamiętajmy o praktykach religijnych, aby być świadkami wiary. Troszczmy się o godny chrześcijanina strój w miejscach
    Wszystkim wyjeżdżającym życzę udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu.

1. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
  2. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Mateusz ZAGRODZKI, kawaler z par. Narodzenia NMP w Mińsku Maz.

Katarzyna KOZŁOWSKA, panna z par. tut. – zapowiedź 2

Narzeczonych polecamy modlitwie wszystkich parafian, ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest powiadomić o tym kancelarię parafialną.

1. Zachęcam do lektury Tygodnika Idziemy
  2. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jana ŚLUZEK z Warszawy. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…