Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13 niedziela zwykła - 26.06.2022

Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Pana Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy.

 1. Spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy.
 2. Akcja honorowego krwiodawstwa odbywa się w dzisiejszą niedzielę w godz. 9.00 - 13.00. Ambulans jest obok przychodni. Należy spożyć lekki posiłek i mieć dokument tożsamości.
 3. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie.
 4. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy na ostatnie w tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe na godz. 17:30.
 5. Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. Po Mszy św. odbędzie się wystawienie i Litania do Serca Pana Jezusa. Do Sakrament Pokuty będzie można przystąpić rano o godz. 7:00 i po popołudniu od godz. 17.00.
 6. pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. Zapraszamy na wspólny wyjazd trasą: Sanok - Krosno - Strachocinia (św. Andrzej Bobola). Wyjazd odbędzie się w dniach od 16 do 18 września br. Koszt ok. 550 zł. W cenie przejazd autokarem, ubezpieczenie, noclegi z wyżywieniem, przewodnik, wstępy. Zapisy pod nr. tel. 695750085.
 8. Pielgrzymi rowerowi z naszej parafii rozpoczęli przygotowania do IX Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. Zapisy do udziału w pielgrzymce przyjmowane są pod telefonem 600 752 173 oraz 601 640 297. Zaproszenie do wspólnego pielgrzymowania kierujemy szczególnie do siennickich parafian. Wspólne wyjazdy treningowe rozpoczynamy od najbliższego wtorku tj. 14 czerwca i będą kontynuowane w każdy wtorek i czwartek od godz. 19:00. Spotykamy się tradycyjnie przy domu naszych sióstr kapucynek NSJ.
 9. Na czas wakacji zawieszamy emisję naszej gazetki parafialnej.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.
 11. Intencje do modlitwy na miesiąc lipiec: papieska intencja: Módlmy się za osoby starsze, które są fundamentem życia i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały młodszym pokoleniom patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością. Parafialna: Za przebywających na wakacjach, aby w czasie wypoczynku nie zapominali o Bogu i modlitwie.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Piotr ŻERO, kawaler z Grodziska i Beata SZCZĘSNA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II
 2. Mateusz PĘKACZ, kawaler z Mińska Mazowieckiego i Aneta Iwona ZWIERZ, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II
 3. Grzegorz NOCEŃ, kawaler z parafii Wodynie i Karolina UŚCIŃSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II
 4. Rafał DZIUGIEŁ, kawaler z parafii Latowicz i Agnieszka – Maria PŁOCHOCKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II
 5. Dariusz OSTROWSKI, kawaler z parafii tutejszej i Wioletta LIPIŃSKA, panna z Mińska Mazowieckiego – zapowiedź II

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Bernarda KOWALIKA, l. 68 z Wólki Dłużewskiej, Janinę MICHALIK, l. 64 z Warszawy. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…