Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12 niedziela zwykła - 19.06.2022

Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

 1. W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
 2. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, szczególnie uchodźców z Ukrainy.
 3. W czwartek, 23 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 23 czerwca.
 4. Tego dnia obchodzimy Dzień Ojca. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.
 5. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje post.
 6. W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji, zapraszamy na Mszę świętą dziękczynną na godz. 18:00. Zachęcamy też wszystkich do przyjęcia Sakramentu Pokuty i Komunii św. dziękczynnej za miniony rok szkolny 2021/2022.
 7. Spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę, 26 czerwca po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy.
 8. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych codziennie o godz. 17:30.
 9. Pragniemy zwrócić się do Was, kochani Parafianie, ze słowami wdzięczności za liczny udział w procesji Bożego Ciała, która była uwielbieniem Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, świadectwem wiary i pobożności eucharystycznej naszej wspólnoty parafialnej. Pragniemy powiedzieć serdeczne „Bóg zapłać!” wszystkim organizatorom i tym którzy solidarnie wraz z nimi przygotowywali naszą świątynię do tego święta i zadbali o jej wystrój, piękny dywan kwiatowy, adorację Najświętszego Sakramentu i oprawę muzyczną. Jesteśmy przekonani, że udział w tegorocznej procesji poprzez modlitwy obecnych, przyczyni się również do umocnienia wiary, miłości i nadziei wszystkich parafian. Dziękując wszystkim za wszelki poniesiony trud i udział w obchodach tegorocznego Bożego Ciała, z serca Wam błogosławimy.
 10. Intencje do modlitwy na miesiąc lipiec: papieska intencja: Módlmy się za osoby starsze, które są fundamentem życia i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały młodszym pokoleniom patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością. Parafialna: Za przebywających na wakacjach, aby w czasie wypoczynku nie zapominali o Bogu i modlitwie.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Piotr ŻERO, kawaler z Grodziska i Beata SZCZĘSNA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
 2. Mateusz PĘKACZ, kawaler z Mińska Mazowieckiego i Aneta Iwona ZWIERZ, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
 3. Grzegorz NOCEŃ, kawaler z parafii Wodynie i Karolina UŚCIŃSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
 4. Rafał DZIUGIEŁ, kawaler z parafii Latowicz i Agnieszka – Maria PŁOCHOCKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
 5. Dariusz OSTROWSKI, kawaler z parafii tutejszej i Wioletta LIPIŃSKA, panna z Mińska Mazowieckiego – zapowiedź I
 6. Jan BIELECKI, kawaler z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie i Karolina JACKIEWICZ, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jana OSICĘ, l. 89 z Wólki Dłużewskiej, Genowefę MAJSZYK, l. 93 z Zalesia, Andrzeja JACKIEWICZA, l. 59 z Borówka. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…