Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wniebowstąpienie Pańskie - 29.05.2022

Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii).

 1. Spotkanie modlitewne Kół Różańcowych odbędzie się dzisiaj po Mszy świętej o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy.
 2. W tę dzisiejszą uroczystość kandydaci na ministrantów na Mszy św. o godz. 11:00 uroczyście otrzymają komże.
 3. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.
 4. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
 5. Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7:00 odbędzie się wystawienie i Litania do Serca Pana Jezusa. Do Sakramentu Pokuty będzie można przystąpić podczas porannej Mszy św. a także popołudniu od godz. 17.00.
 6. pierwszą sobota miesiąca po Mszy św. o godz. 7:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. Rocznica I Komunii Świętej uczniów klas IV odbędzie się w sobotę 4 czerwca br. o godz. 10:00. Spowiedź dla tych dzieci odbędzie się w piątek, 3 czerwca od godz. 16:00. Szczegółowe informacje podadzą katecheci podczas lekcji religii.
 8. W przyszłą niedzielę, 5 czerwca przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Ta Uroczystość kończy okres Wielkanocy.
 9. Diakon Mariusz KOWALSKI w sobotę, 4 czerwca o godz. 10.00 otrzyma święcenia kapłańskie w konkatedrze na Kamionku. W niedzielę, 5 czerwca, już jako Kapłan Neoprezbiter odprawi Mszę św. Prymicyjną o godz. 11.00 i udzieli uroczystego błogosławieństwa oraz podaruje pamiątkowe obrazki. Ks. Mariusz serdecznie zaprasza wszystkich na tę Uroczystość.
 10. Trwamy na Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna jest włączona do nabożeństw majowych i czerwcowych.
 11. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 12. Serdecznie zapraszamy do świątyni na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Nabożeństwa odbywają się codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy też do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie naszej parafii. Od środy zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa również na godz. 17:30.
 13. Intencje do modlitwy na miesiąc czerwiec: papieska intencja: Módlmy się za rodziny chrześcijańskie na całym świecie, aby  były przykładem bezinteresownej miłości i świętości Parafialna: Módlmy się o mocną wiarę, otwartość i wytrwałość dla Ks. Mariusza Prymicjanta.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Adam KIBART, kawaler z parafii Sadowne i Monika ZWIERZ, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Grzegorza RUDNIKA, l. 78 z Zakówka. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…