Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 Niedziela Wielkanocna - 22.05.2022

Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

 1. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.
 2. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.
 3. W czwartek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
 4. 27 maja o godz. 12:00 (piątek) zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. z ok. 43 rocznicy Święceń Kapłańskich ks. Proboszcza. Na tę Mszę św. przybędą również Księża razem wyświęcani. Serdecznie zapraszamy.
 5. W piątek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie włączona do nabożeństw majowych.
 6. I Komunia Święta uczniów klas III odbędzie się w sobotę 28 maja br. w dwóch grupach. O godz. 10:00 i 12:00. W czwartek o godz. 16:00 dla tych dzieci i ich rodziców odbędzie się pierwsza spowiedź. Szczegółowe informacje przekazali katecheci podczas lekcji religii.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 8. W tę uroczystość kandydaci na ministrantów na Mszy św. o godz. 11:00 uroczyście otrzymają komże.
 9. Spotkanie modlitewne Kół Różańcowych odbędzie się w niedzielę 29 maja po Mszy świętej o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy.
 10. Siostry Kapucynki organizują i zapraszają na wspólny wakacyjny wyjazd na Spotkanie Młodych w Wołczynie. Zaproszenie skierowane jest do młodych  w wieku 15-30 lat.  Więcej informacji w naszej gazetce i na plakacie. Spotkanie organizacyjne w naszym kościele 29 maja ok godz. 19 (po Mszy św. wieczornej).
 11. Serdecznie zapraszamy do świątyni na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Nabożeństwa odbywają się codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy też do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie naszej parafii.
 12. Jest propozycja jednodniowego wyjazdu – trasa: Lublin – Majdanek – Nałęczów. Wyjazd 23 lipca br. Koszt ok. 150 zł. W cenie ubezpieczenie, przejazd autokarem, przewodnik, wstępy do zwiedzanych obiektów,  obiad. Zapisy pod nr tel. 695 75 00 85.
 13. Pragniemy kontynuować tradycję układania kwietnego dywanu w naszym kościele na uroczystość Bożego Ciała. W tym celu Gminna Biblioteka Publiczna i chór Kanon zwracają się z prośbą o zebranie i dostarczenie płatków kwiatów do kościoła w dniu 15 czerwca do południa.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Damian OKRZEJSKI, kawaler z parafii tutejszej i Blanka SZCZEPANIK, panna z Kiczek – zapowiedź II
 2. Damian KOŁODZIEJCZYK, kawaler z parafii tutejszej i Magdalena JACKIEWICZ, panna z parafii Dębe Wielkie – zapowiedź II
 3. Jakub – Krzysztof NALAZEK, kawaler z parafii tutejszej i Klaudia ŁUKASZEWSKA, panna z Mińska Mazowieckiego – zapowiedź II

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.
 2. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Witolda – Stanisława DYMKA, l. 60 z Drożdżówki. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…