Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Objawienia Pańskiego - 06.01.2019

Dzisiaj przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na misje. Podczas każdej Mszy Św. obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła. Kredą znaczymy drzwi naszych domów literami K M B, czyniąc między nimi znak Krzyża oraz pisząc numer kolejnego roku – 2019.

Litery odwołują się do imion Trzech Króli Kacpra, Melchiora i Baltazara, którzy przybyli z dalekiego Wschodu oddać pokłon Dziecięciu Jezus i wyznać wiarę w Niego. Wyrażają one również modlitwę o błogosławieństwo nad naszymi domami (łac. Christus mensionem benedicat – Niech Chrystus błogosławi ten dom). Są one także świadectwem naszej wiary. Wszyscy przechodzący wiedzą dzięki nim, że w tym domu mieszkają chrześcijanie. Zachęcamy gorąco do pielęgnowania tej pięknej, polskiej tadycji.

  1. Zapraszamy do licznego udziału w orszaku Trzech Króli, który rozpocznie się o godz. 15:00 przed Urzędem Gminy. Stamtąd w uroczystym Orszaku przejdziemy do ZS w Siennicy, gdzie czeka na uczestników Konkurs, Jasełka i Koncert. Zapraszamy!
  2. Dane duszpasterskie za rok 2018: chrzty: 69, śluby: 33, pogrzeby 71, I Komunia św.: 90 i rozdanych Komunii św.: 85 000.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
  4. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdecznie podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących domów:

07.01 – Poniedziałek        Pogorzel ul. Mińska (2 księży)

08.01 – Wtorek                  Lasomin (1ksiądz), Bestwiny (2 ksiądz)

09.01 – Środa                    Nowodwór (1ksiądz), Zalesie (2 ksiądz)

10.01 – Czwartek              Wojciechówka (1ksiądz), Boża Wola i Swoboda (2 ksiądz)

                                           od godz. 16:00: Bl. Nauczycielskie i ul. Bankowa

11.01 – Piątek                    Nowy Zglechów (2 księży)

12.01 – Sobota                  Osiedle przy Kołbielskiej: ul. Szkolna, Polna, Gnoińskich,

Środkowa i Krótka

14.01 – Poniedziałek         Siodło (2 księży), od godz. 16:00: ul. Latowicka i Zachodnia

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 9.00. Bardzo prosimy o pojazd na tę godzinę. W czasie kolędy kancelaria parafialna jest czynna tylko rano. I nie ma Mszy św. wieczornej. Ofiary składane w czasie wizyty duszpasterskiej są przeznaczone na ogrzewanie kościoła i spłatę kredytu. Dokładny kolędy plan można znaleźć również w parafialnej gazetce a także na naszej stronie internetowej.

  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Wandę OSICA, l. 83 z Siennicy, Wandę CZYŻKOWSKĄ, l. 83 z Krzywicy i Jadwigę WRÓBEL z Siennicy. Polećmy je Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…