4 Niedziela Wielkanocna - 8.05.2022

Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa.

1. Dzisiaj przypada też uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski. W naszej parafii przeżywali odpust.
  2. Dzisiejsze ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne
  3. W dzisiejszą niedzielę, podczas Mszy świętej o 11:00 nastąpi wręczenie książeczek dzieciom komunijnym. Zapraszamy dziecko wraz z tatą lub innym członkiem rodziny.
  4. W poniedziałek, 9 maja odbędą się próby przed 1 Komunią Święta. Grupa 1 o godz.16:00, grupa 2 po Mszy świętej o 18.00.
  5. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II.
  6. Serdecznie zapraszamy do świątyni na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Nabożeństwa odbywają się codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy też do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie naszej parafii.
  7. Koła Różańcowe zapraszają na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 4 czerwca br. Wyjazd o godz.4:30 z parkingu przed kościołem. Zgłoszenia w Kołach Różańcowych lub pod nr. tel.695 75 00 85. Serdecznie zapraszamy.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.

Zapowiedź

Mariusz – Mateusz KOWALSKI, syn Mirosława i Marioli - Elżbiety w dniu 4 czerwca 2022 roku ma przyjąć święcenia kapłańskie w stopniu prezbitera – Zapowiedź II.

1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Anetę MUĆKO, l. 33 z Lasomina i Wiesława CZYŻKOWSKIEGO, l. 70 z Mińska Mazowieckiego. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…