Niedziela Miłosierdzia Bożego - 24.04.2022

Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).

1. Dzisiaj przeżywamy drugą Niedzielę Wielkanocną czyli Święto Bożego Miłosierdzia. Na godzinę 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia (za udział w tej modlitwie można uzyskać odpust zupełny). Dzisiejsza taca przeznaczona jest na dzieła charytatywne „CARITAS” w naszej Diecezji.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii.
  3. W dniu jutrzejszym, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Tego dnia obchodzi swoje imieniny nasz Ks. Proboszcz, którem św. Marek Ewangelista patronuje. Otoczmy dostojnego solenizanta naszą modlitwą.
  4. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia. Msze Święte będą odprawiane o godz. 7:00 i 18:00.
  5. W najbliższą sobotę, 30 kwietnia będzie gościł w naszej parafii ks. Bp Romuald Kamiński, Ordynariusz naszej diecezji. Będzie to związane z X Zjazdem Kół Różańcowych Diecezji Warszawsko-Praskiej. Dla naszej parafii jest to wielkie wyróżnienie. Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa odbędzie się o godz. 12:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

W związku z tym Zapraszamy do prac porządkowych w kościele i wokół kościoła we czwartek na godz.18:30. Prosimy o zabranie narzędzi ogrodniczych.

1. Ołtarze na Boże Ciało w tym roku przygotowują:

I ołtarz u Państwa Grzegrzółków –         Zalesie

II ołtarz u Sióstr –                                    Drożdżówka, Żakówek + Straż Pożarna

III ołtarz u Państwa Całków –                 Boża Wola, Swoboda

IV ołtarz przy kościele –                         Zglechów

1. Tomasz DZIWISZEK, kawaler i Anna OKLESIŃSKA, panna, oboje z parafii tutejszej – zapowiedź II

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.