Niedziela Wielkanocna - 17.04.2022

Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

1. Msze Święte dzisiaj według porządku świątecznego. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Taca tego dnia będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  2. We wtorek po świętach kancelaria będzie nieczynna.
  3. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post.
  4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Taca tego dnia przeznaczona jest na dzieła charytatywne „CARITAS” w naszej Diecezji.

W związku z tym trwamy na nowennie przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Nowenna jest odprawiana po Mszy św. wieczornej.

1. Od przyszłej niedzieli (niedzieli przewodniej) śpiewamy godzinki - tradycyjnie o godz. 7:00 rano w każdą niedzielę.
  2. Składamy serdeczne podziękowania za prace przy dekoracji kościoła. Serdeczne podziękowania składamy również naszym siostrom s. Annie i s. Monice za prace przy kwiatach. Przy dekoracji pomagali: p. Sławek Czerniak, p. Tadeusz Frelek, Piotr Frelek, Kazimerz Frelek, p. Ryszard Łupkowski, Natalia Kubowiak i młodzież z oazy.
  3. Spotkanie Kół Różańcowych odbędzie się w niedzielę 24 kwietnia po Mszy św. o godz.9:00, na które serdecznie zapraszamy wszystkich zolatorów Kół i Róż Rodzinnych oraz  osób chętnych do pomocy w celu omówienia spraw związanych z X Zjazdem Kół Różańcowych Diecezji Warszawsko-Praskiej w naszej parafii zaplanowanym na 30.04.2022 r.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

1. Tomasz DZIWISZEK, kawaler i Anna OKLESIŃSKA, panna, oboje z parafii tutejszej – zapowiedź I
  2. Arkadiusz PIOTROWSKI, kawaler z parafii tutejszej i Natalia OŁDAK, panna z parafii Trójcy Przenajświętszej w Wiśniewie – zapowiedź II
  3. Michał SZCZEPEK, kawaler z parafii Dębe Wielkie i Kinga LASKOWSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  2. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Zbigniewa MLĄCKIEGO, l. 55 z Żakowa. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…