5 niedziela Wielkiego Postu - 3.04.2022

Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

1. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy dzisiaj do naszej Świątyni po Mszy św. o godz. 12.30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).
  2. W dniu dzisiejszym po wieczornej Mszy świętej zapraszamy do wspólnej modlitwy o pokój na Ukrainie i za naszą ojczyznę.
  3. W piątek, 8 kwietnia od godz. 9:00 odwiedzimy chorych z naszej parafii. Prosimy o zgłaszanie chętnych do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  4. W najbliższy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Siennicy. Nabożeństwo rozpoczniemy po Mszy Św. wieczornej o godz. 18:00. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 16:30 i o godz. 17:15.
  5. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, (lektorów i ministrantów) poświęcone przygotowaniu całego Wielkiego Tygodnia odbędzie się w sobotę, 9 kwietnia o godz. 9:00.
  6. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej.
  7. Panie z Legionu Maryja w Niedzielę Palmową będą rozprowadzać palmy.
  8. Księża z naszej parafii, Chór KANON oraz Zespół Sienniczanki z Klubu Senior+ serdecznie zapraszają na koncert pieśni pasyjnych, który odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę, 10 kwietnia o godz. 17:00.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.

1. Mateusz ADAMCZYK, kawaler z parafii św. Michała Archanioła w Mińsku Mazowieckim i Ewa WIŚNIEWSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
  2. Philipp ZASADA, kawaler z parafii św. Maksymiliana Kolbe w Warszawie i Magdalena PŁATEK, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II
  3. Jacek ŁAPIŃSKI, kawaler z parafii Budy Barcząckie i Anna BRODA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II