4 niedziela Wielkiego Postu - 27.03.2022

Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

1. Rozpoczynamy dzisiaj nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Prowadzi je Albert SZUSTAK, paulin. Zachęcamy by ten święty czas wykorzystać jak najlepiej wsłuchując się w Boże Słowo i pojednać z miłosiernym Ojcem. Msze św. w poniedziałek, wtorek i środę będą odprawiane o godz. 9:00, 11:00, 16:00, 17:15 i o godz. 18:30.
  2. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy.
  3. W dzisiejszą niedzielę podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 nastąpi wręczenie Pisma Świętego uczniom klas trzecich, przygotowujących się do I Komunii Świętej, zapraszamy dzieci wraz z ojcem chrzestnym lub innym członkiem rodziny.
  4. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy dzisiaj do naszej Świątyni po Mszy św. o godz. 12.30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).
  5. W dniu dzisiejszym po wieczornej Mszy świętej zapraszamy do wspólnej modlitwy o pokój na Ukrainie i za naszą ojczyznę.
  6. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki Wielkiego Postu o godz. 30 dla dzieci, a o godz. 17.15 dla młodzieży i dorosłych.
  7. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić rano na Mszy św. o godz. 7:00 a także popołudniu od godz. 17:00.
  8. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Po Mszy św. o godz. 7:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
  9. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.
  10. Księża z naszej parafii, Chór KANON oraz Zespół Sienniczanki z Klubu Senior+ serdecznie zapraszają na koncert pieśni pasyjnych, który odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 10 kwietnia o godz. 17:00.
  11. Intencje do modlitwy na miesiąc kwiecień: papieska intencja: aby rządy krajów wspierały służby medyczne w opiece nad osobami chorymi i starszymi, szczególnie w krajach najuboższych i objętych wojną. Parafialna: za papieża Franciszka, aby otrzymał nowe łaski potrzebne do kierowania łodzią Kościoła Chrystusowego.
  12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.

1. Philipp ZASADA, kawaler z parafii św. Maksymiliana Kolbe w Warszawie i Magdalena PŁATEK, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
  2. Jacek ŁAPIŃSKI, kawaler z parafii Budy Barcząckie i Anna BRODA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
  3. Michał JACZEWSKI, kawaler z parafii tutejszej i Marta ŚWIĄTEK, panna z parafii św. Marcina w Kuflewie – zapowiedź II