3 niedziela Wielkiego Postu - 20.03.2022

Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

1. W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym. Szczególnie pamiętajmy o wszystkich tych, którzy pomagają teraz naszym braciom Ukraińcom.
  2. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy dzisiaj do naszej Świątyni po Mszy św. o godz. 12.30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).
  3. W dniu dzisiejszym po wieczornej Mszy świętej zapraszamy do wspólnej modlitwy o pokój na Ukrainie i za naszą ojczyznę.
  4. W piątek będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte będą o godz. 7:00 i 18:00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców.
  5. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki Wielkiego Postu o godz. 30 dla dzieci, a o godz. 17.15 dla młodzieży i dorosłych.
  6. Z racji na Drogę Krzyżową kancelaria parafialna w piątek wieczorem będzie nieczynna. A Msza św. wieczorna rozpocznie się bezpośrednio po Drodze Krzyżowej.
  7. 25 marca na drodze krzyżowej o godzinie 16.30 odbędzie się wręczenie krzyżyków uczniom klasy 4.
  8. W najbliższą sobotę, 26 marca, w domu Sióstr Kapucynek NSJ odbędzie się dzień skupienia zatytułowany: „Pokój Serca?". Zapraszamy wszystkich, którzy w czasie wielkopostnym szukają chwili wyciszenia na wspólną pochylenie się nad Słowem Bożym, Adorację i Eucharystię. Więcej informacji znajduje się na plakacie w przedsionku kościoła.
  9. Za tydzień po Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy.
  10. W niedzielę 27 marca, podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 nastąpi wręczenie Pisma Świętego uczniom klas trzecich, przygotowujących się do I Komunii Świętej, zapraszamy dzieci wraz z ojcem chrzestnym lub innym członkiem rodziny.
  11. Odpowiadając za wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”, w przyszłą niedzielę rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Otoczmy ten czas modlitwą i zaplanujmy sobie prace i obowiązki w taki sposób, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.
  12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów oraz wydawania błogosławionych owoców nawrócenia.

1. Michał JACZEWSKI, kawaler z parafii tutejszej i Marta ŚWIĄTEK, panna z parafii św. Marcina w Kuflewie – zapowiedź I
  2. Kamil – Michał MIKULSKI, kawaler i Karolina CZYŻ, panna oboje z parafii tutejszej – zapowiedź II
  3. Rafał BIERNAT, kawaler i Żaneta ŁUKASIEWICZ, panna oboje z parafii tutejszej – zapowiedź II
  4. Dominik JENDA, kawaler z parafii bł. Honorata Koźmińskiego w Chrośli i Marta ZAGÓRSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II