2 niedziela Wielkiego Postu - 13.03.2022

Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela „Ad Gentes”, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących.

1. Dzisiejsze ofiary zbierane do puszek po Mszy św. będą przeznaczone na dzieło misyjne „Ad Gentes”.
  2. Także dzisiaj przypada także 9 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.
  3. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy dzisiaj do naszej Świątyni po Mszy św. o godz. 12.30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).
  4. W dniu dzisiejszym po wieczornej Mszy świętej zapraszamy do wspólnej modlitwy o pokój na Ukrainie i za naszą ojczyznę.
  5. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki Wielkiego Postu o godz. 30 dla dzieci, a o godz. 17.15 dla młodzieży i dorosłych.
  6. Z racji na Drogę Krzyżową kancelaria parafialna w piątek wieczorem będzie nieczynna. A Msza św. wieczorna rozpocznie się bezpośrednio po Drodze Krzyżowej.
  7. W sobotę, 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. Msze św. będą odprawiane o godz. 7:00 i 18:00.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.

1. Kamil – Michał MIKULSKI, kawaler i Karolina CZYŻ, panna oboje z parafii tutejszej – zapowiedź I
  2. Rafał BIERNAT, kawaler z tutejszej i Żaneta ŁUKASIEWICZ, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
  3. Dominik JENDA, kawaler z parafii bł. Honorata Koźmińskiego w Chrośli i Marta ZAGÓRSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I

1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Władysławę CAŁKA, l. 92 z Kulek, Wiesława KRUPĘ, l. 86 z Siodła, Stanisława ZGÓDKE, l. 76 Pogorzeli. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…