1 niedziela Wielkiego Postu - 6.03.2022

Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

1. W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 babcie wręczą dzieciom pierwszokomunijnym gromnice.
  2. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy dzisiaj do naszej Świątyni po Mszy św. o godz. 12.30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).
  3. Dzisiaj po wieczornej Mszy świętej zapraszamy do wspólnej modlitwy o pokój na Ukrainie i za naszą ojczyznę.
  4. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.
  5. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki Wielkiego Postu o godz. 30 dla dzieci, a o godz. 17.15 dla młodzieży i dorosłych.
  6. Z racji na Drogę Krzyżową kancelaria parafialna w piątek wieczorem będzie nieczynna. A Msza św. wieczorna rozpocznie się bezpośrednio po Drodze Krzyżowej.
  7. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii odbędą się w czwartą Niedzielę Wielkiego Postu w dniach od 27 do 30 marca.
  8. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary zbierane do puszek po Mszy św. będą przeznaczone na dzieło misyjne „Ad gentes”.
  9. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszamy do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem.
  10. Intencje do modlitwy na miesiąc marzec: papieska intencja: aby chrześcijanie  przez modlitwę angażowali się w obronę życia poczętego. Parafialna: o pokój na świecie, a szczególnie o pokój na Ukrainie.
  11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim paniom życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.
  12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Piotra DUSZCZYKA, l. 59 z Siennicy, Małgorzatę BARCZAK, l. 38 z Siennicy i Henryka SZCZĘSNEGO. l. 73 z Siodła. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…