Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Świętej Rodziny - 30.12.2018

Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.

  1. Dzisiaj na sumie odbędzie się błogosławieństwo Rodzin. Natomiast po Mszy św. o godz. 9:00 odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy zolatorów Kół Stanowych i Róż Rodzinnych.
  2. Jutro, kiedy kończy się rok kalendarzowy, podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za uczestniczenie we wspólnym śpiewie dziękczynnym „Ciebie Boga wysławiamy”.
  3. We wtorek, 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą odprawiane o godz. 9:00, 11:00, 12:30 i o godz. 18:00. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.
  4. pierwszy piątek miesiąca (4 stycznia) zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. Po Mszy św. odbędzie się wystawienie i Litania do Serca Pana Jezusa. Do Sakrament Pokuty będzie można przystąpić na Mszy św. o godz. 7:00 a także popołudniu od godz. 17.00.
  5. pierwszą sobotę miesiąca o godz.17:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
  6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy i kadzidła
  7. Już dzisiaj zapraszamy na koncert kolęd oraz wspólne kolędowanie a także do udziału w Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia 2019 r. Jednocześnie Ks. Proboszcz i Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej zapraszają do udziału w konkursie "Międzypokoleniowe kolędowanie" - zgłoszenia są przyjmowane do 30 grudnia w Gminnej Bibliotece w Siennicy. Szczegóły na 4 stronie naszej gazetki parafialnej.
  8. Zarząd i rodzice zawodników PKS „LIFE” Siennica zapraszają na DOROCZNY BAL KARNAWAŁOWY, który odbędzie się w dniu 19 stycznia o godz. 20:00 w budynku ZS w Siennicy. Koszt balu 250 zł. od pary. Gwarantujemy wspaniałą zabawę przy muzyce zespołu HORUS, dania ciepłe, przystawki, ciasta, owoce i napoje. Zapisy u p. Stanisława na hali sportowej lub pod telefonem: 504 793 606. Przed zabawą zapraszamy do kościoła parafialnego na Mszę św. (niedzielną) o godz. 19:00.
  9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Tadeusza CZYŻKOWSKIEGO, l. 68 z Mińska Mazowieckiego. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  10. Wizyt duszpasterska.

31.12 – Poniedziałek         Świętochy (1 ksiądz) Nowodzielnik (2 ksiądz)

02.01 – Środa                    Wólka Dłużewska (1 ksiądz), Kąty, (2 ksiądz)

03.01 – Czwartek              Nowa Pogorzel (2 księży)

04.01 – Piątek                    Łękawica (1 ksiądz), Budy Łękawickie (2 ksiądz)

05.01 – Sobota                   Siennica, ul. Mińska od strony Pogorzeli do kościoła, ul Leśna, Widokowa i Południowa (2 księży)

07.01 – Poniedziałek         Pogorzel ul. Mińska (2 księży)

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 9.00. Bardzo prosimy o pojazd na tę godzinę. W czasie kolędy kancelaria parafialna jest czynna tylko rano. I nie ma mszy św. wieczornej. Ofiary składane w czasie wizyty duszpasterskiej są przeznaczone na ogrzewanie kościoła i spłatę kredytu. Dokładny kolędy plan można znaleźć również w parafialnej gazetce a także na naszej stronie internetowej.