8 niedziela zwykła - 27.02.2022

Dziś ósma niedziela zwykła w roku liturgicznym. Każda niedziela to dzień spotkania z Panem w tajemnicy Eucharystii, wytchnienia od codziennych obowiązków oraz pogłębienia relacji z najbliższymi. Posileni na Świętej Wieczerzy wykorzystajmy dobrze czas dany nam przez Pana Boga.

1. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii.
  3. W dzisiejszą niedzielę po wszystkich Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy. Taka zbiórka odbędzie się również w Środę Popielcową.
  4. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny.
  5. W tym tygodniu, w Środę Popielcową, rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W Popielec Msze św. będą sprawowane o godz. 7:30, 9:00 i o godz. 18:00. Poprzez obrzęd posypania naszych głów popiołem wyrazimy pragnienie, by w tym szczególnym okresie, przez modlitwę, umartwienie oraz post odnowić nasze przymierze z Bogiem i dobrze przygotować się do przeżycia Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Post ścisły, czyli ilościowy obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.
  6. Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.
  7. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich Parafia na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o 16:30 dla dzieci i o 17:15 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Św. o godz. 12:30 (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny). Przez okres Wielkiego Postu nie będzie „Godzinek” o g. 7:00.
  8. Z racji na Drogę Krzyżową kancelaria parafialna w piątek wieczorem będzie nieczynna. A Msza św. wieczorna rozpocznie się bezpośrednio po Drodze Krzyżowej.
  9. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić rano na Mszy św. o godz. 7:00 a także popołudniu od godz. 17:00.
  10. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Po Mszy św. o godz. 7:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
  11. W sobotę, 4 marca, przypada liturgiczne święto Świętego Kazimierza, królewicza. Jest to również dzień imienin Bpa seniora Kazimierza Romaniuka. W naszej modlitwie wypraszajmy potrzebna łaski dal dostojnego Jubilata, szczególnie łaskę zdrowia.
  12. Koła Różańcowe serdecznie dziękują p. Danielowi Kalinowskiemu za renowację i piękne odnowienie paciorków parafialnego Różańca Świętego.
  13. Intencje do modlitwy na miesiąc marzec: papieska intencja: aby chrześcijanie  przez modlitwę angażowali się w obronę życia poczętego. Parafialna: o pokój na świecie, a szczególnie pokój za
  14. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.
  15. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Ryszarda - Norberta CZYŻEWICZA, l. 46 z Nowego Zglechowa. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…